UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни погрожують батькам, які не хочуть віддавати своїх дітей у школи на окупованих теориторіях – «Опора» 

Серед погроз – штрафи та позбавлення батьківських прав.

На окупованих територіях України росіяни почали тиснути на батьків, які не хочуть віддавати своїх дітей у школи, переведені на російські програми, повідомляється у статті аналітика громадянської мережі «Опора» Анатолія Бондарчука «ОКУПОВАНІ. Росіїзація української освіти на тимчасово окупованих територіях»

«Триває залякування батьків, які відмовляються віддавати дітей у захоплені школи та дитячі садочки. Окупанти погрожують штрафами і конфіскацією майна, а тим, хто привів дітей на так зване навчання, пропонують 4 тисячі рублів (1,2 тис. грн) за кожного школяра. Проте охочих дуже мало», — повідомив у Telegram-каналі очільник Херсонської ОВА Ярослав Янушевич.

За словами депутата Запорізької обласної ради Аскада Ашурбекова, в Запорізькій області та Маріуполі росіяни запровадили трирівневу систему санкцій: 1) попередження; 2) штраф у розмірі 40 тис. руб. (12 тис. грн); 3) позбавлення батьківських прав.

Крім того, в Маріуполі вчителі-колаборанти розсилають батькам у Viber повідомлення з погрозами. 

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко припускає, що до таких заходів колаборанти змушені вдаватися через рекордно низьку кількість дітей у школах окупованого міста.

«Освітяни, які пішли на співпрацю з окупантами, масово розсилають повідомлення батькам, прямо попереджаючи, що за умови мешкання в місті та невідвідування окупаційних шкіл дітей буде вилучено з родин примусово. Черговий злочин проти людяності на марші», — зазначає Андрющенко.

Читайте також: На окупованих територіях викрадають нелояльних до РФ учителів та директорів шкіл – «Опора»  

За словами Ашурбекова, за таких обставин деякі батьки змушені віддавати дітей до відкритих росіянами шкіл. Втім, зазначає він, серед цього шкільного контингенту є частина дітей, що паралельно дистанційно навчаються в українських школах. 

«Це дуже важливо, бо українська влада закликала батьків, які залишилися на окупованих територіях, якщо ті через тиск або інші обставини не можуть виїхати, то в жодному разі не потрібно залишати онлайн-навчання в українській школі. Українська школа дає шанс на майбутнє для цих дітей», — каже депутат.

Водночас українська влада наголошує, що відвідування офлайн-навчання, яке організовують окупанти, може бути небезпечним для життя та здоров'я дітей. Часто у школах російські війська розміщують склади зі зброєю, і дуже висока ймовірність провокацій із боку росіян, аби звинуватити в них ЗСУ.