UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія завдала збитків навколишньому середовищу на понад 200 млрд грн — голова Мінприроди

При цьому є такі екосистеми, які швидше за все не відновляться вже ніколи.

На сьогодні підтверджено збитки навколишньому середовищу, які завдали російські окупанти, у розмірі понад 200 млрд грн. Про це заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми постійно збираємо інформацію. Усі ті кейси, які зафіксовані, щодня додаються до мобільного додатку «Екозагроза», до якого може долучитися кожен. На сьогодні ця цифра вже перевищила 200 млрд грн. І ми продовжуємо фіксувати ці збитки», — сказав Стрілець.

Він уточнив, що деякі збитки не можна перевести у фінансову площину.

«Є такі екосистеми, які, мабуть, не відновляться ніколи або на це знадобляться сотні років. Якщо йдеться про згоріле дерево, яке росло 50-100 років, або випалені гектари цінних територій. І жодні кошти їх не відновлять», — пояснив міністр.

При цьому лише на ЧАЕС та в зоні відчуження загальна сума збитків, яку завдали окупанти РФ, вже досягла 2 млрд грн. У міністерстві впевнені, що ця цифра зросте, коли завершаться роботи щодо виявлення фактів пошкоджень.

«Робота ще продовжується. Упевнений, що найближчим часом остаточна сума буде розрахована для того, щоб покласти її у загальний кошик збитків та заявити про неї, щоб відшкодувати», — наголосив він, зазначивши, що на міжнародному рівні буде знайдено відповідний механізм відшкодування.

Читайте також: Politico: Росія перетворює воду в зброю проти України

«Сьогодні ми маємо перемогу, оскільки весь світ розуміє, що це був акт ядерного тероризму. Немає жодного аналогічного факту у світі. Світова спільнота знайде разом із нами правильні механізми для того, щоб притягти окупанта до відповідальності й не лише засудити, а й відшкодувати збитки», — наголосив міністр.

Він також наголосив, що Росія повинна, зокрема, компенсувати і моральні збитки працівникам ЧАЕС — «тримати понад 30 діб без ротації, це травма, за яку Росія має заплатити відповідну ціну».

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну вже завдало і надалі завдаватиме величезної шкоди людям та інфраструктурі населених пунктів, де тривають бойові дії. Але війна впливає також і на екологію, і на біорізноманіття України. Про те, як воєнне вторгнення РФ нищить довкілля України, читайте в тексті Оксани Омельчук та Софії Садогурської «Природа стогне від війни».