Російські військові в окупованому Криму провели навчання із застосуванням зенітного ракетного комплексу (ЗРК) С-400 «Тріумф», дислоковані на території українського півострова. Міноборони РФ заявило, що військові вчилися "відбивати напади диверсантів умовного противника".
"В рамках навчання з протиповітряної оборони (ППО) військовослужбовці дивізіону С-400 «Тріумф» відпрацювали комплекс заходів з згортання позицій і передислокації в запасний район під прикриттям зенітного ракетно-гарматного комплексу (ЗРПК) «Панцир-С»", - йдеться в повідомленні Міноборони РФ.
Після російські військові провели електронні пуски. Перед цим вони вчилися виявляти, брати під контроль і супроводжувати цілей з їх подальшим знищенням.
"При проведенні навчання з нападу диверсантів на військову колону для максимального наближення обстановки до бойової були використані холості боєприпаси і засоби імітації вибухових пристроїв", - додали в МО РФ.
Також в Криму танкові підрозділи, з танками Т-72Б3, окупаційного Чорноморського флоту провели денні та нічні стрільби. На полігоні «Ангарський» танкових підрозділів берегової оборони НС РФ стріляли по мішенях, що імітує бронетехніку та артилерійські системи умовного противника.
"Окремим епізодом навчань танкістів стала відпрацювання тактики дій з придушення заздалегідь розвіданих місць розташування протитанкових розрахунків умовного противника, що знаходяться на обладнаних позиціях", - додали в МО РФ.
Нагадаємо, перший дивізіон С-400 "Тріумф" Росія розмістила в окупованій Феодосії у 2017 році. Згодом дивізіони ЗРК з'явилися у Джанкої, Євпаторії, Сімферополі, Севастополі та Керчі.
Російські С-400 "Тріумф" - зенітно-рактений комплекс нового покоління великого і середнього радіусу дії. Він може збивати літаки, балістичні ракети середньої дальності, гіперзвукові цілі, встановлювачі перешкод тощо.
Кожна система з восьми ЗРК забезпечує одночасний обстріл до 80 цілей з наведенням на них до 160 ракет. Максимальна дальність ураження – 15-380 км (залежно від цілі), мінімальна – 5 км; висота ураження – від 0,01 до 30 км; середня швидкість польоту ракети – 1190 м/с.