UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія тримає у полоні десятьох кримських журналістів – МЗС України

Відповіддю на знищення окупантами незалежних ЗМІ стала поява громадянської журналістики.

Українські дипломати привітали журналістів із професійним святом та нагадали про тих, з них, хто змушений святкувати у російських в’язницях в окупованому Криму.

«Сьогодні в Україні День журналіста – професійне свято тих, хто незважаючи ні на що щодня доносить суспільству правду, для кого об’єктивна та неупереджена інформація є головною зброєю у протистоянні агресії проти нашої держави», - йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства закордонних справ України.

У міністерстві вважають, що у цей день варто згадати  про те, що на тимчасово окупованих територіях України права і свободи представників ЗМІ систематично придушуються.

«З перших днів окупації Росія розпочала тиск та репресії проти вільної професійної журналістики у Криму. На сьогодні незалежна журналістика на півострові повністю знищена як явище», - додається у повідомленні.

За таких умов на окупованому півострові з’явився такий феномен, як громадянська журналістика, коли функції незалежних та неупереджений засобів масової інформації взяли на себе люди з активною громадянською позицією.

Зараз у російських тюрмах утримуються вісім громадянських журналістів, ще один перебуває під «домашнім арештом». Це: Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Арифмеметов, Рустем Шейхалієв, Амет Сулейманов.

10 березня у тимчасово окупованому Сімферополі російська ФСБ затримала журналіста «Крим.Реалії» Владислава Єсипенка. Журналіст Антон Наумлюк розповідав, що Єсипенка катували струмом, аби отримати свідчення у начебто незаконному зберіганні та перевезенні зброї.

Читайте також: "Побачив — висвітлив — Красунчик": українських журналістів вітають з професійним святом

6 червня в Україні відзначають День журналіста. Саме в цей день в 1992 році в Брюсселі Національну спілку журналістів України прийняли до Міжнародної федерації журналістів.

У світі International Day of Journalists 'Solidarity відзначають з 1958 року. Щоправда, 8 вересня. У цей день в 1943 році стратили письменника, публіциста, театрального критика і журналіста Юліуса Фучика, який славився своїми антифашистськими поглядами.

Світова журналістська спільнота в цей день всіляко намагається показати рівень свого професіоналізму і захистити права.