UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія готується до перекидання військових і техніки на окупований Донбас, — ТКГ

Тільки так можна пояснити рішення РФ не продовжувати термін дії місії ОБСЄ

Російська Федерація прийняла рішення не продовжувати термін дії місії Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) після 30 вересня 2021 року на двох контрольно-пропускних пунктах українсько-російського кордону. Така позиція країни-агресора грубо суперечить мінським угодами і може стати причиною серйозного загострення на лінії зіткнення. Про це йдеться в заяві Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі, передають Українські Новини.

2 вересня РФ заявила на засіданні постійної ради ОБСЄ, що не буде продовжувати мандат місії спостерігачів ОБСЄ на російських пунктах пропуску через держкордон пунктів «Гуково» і «Донецьк». Таке рішення українська сторона вважає саботажем імплементації Мінських угод.

«Розглядаємо таке рішення РФ як свідчення її планів продовжувати і збільшувати поставки зброї, військового обладнання, боєприпасів, регулярних військ і найманців на тимчасово окуповану територію України в Донецькій і Луганській областях, що може привести до подальшої ескалації в зоні російсько-українського збройного конфлікту. Українська делегація рішуче засуджує такі дії Російської Федерації і розглядає їх в контексті інших дій Москви, спрямованих на блокування прогресу в рамках консультацій в рамках ТКГ», — йдеться в заяві ТКГ.

Також Україна зажадала від РФ виконувати взяті на себе зобов'язання для деескалації ситуації та подальшого врегулювання конфлікту політико-дипломатичними методами.

Читайте також: Обстріли в Донбасі посилилися втричі - голова СММ ОБСЄ

У липні дію мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в пунктах пропуску «Донецьк» і «Гуково» продовжили лише на два місяці в Ростовській області на кордоні з Україною. Тоді повідомлялося, що мандат продовжений на два місяці замість чотирьох, оскільки Росія без надання об'єктивних причин відхилила стандартне продовження.

У делегації ЄС і США при ОБСЄ вважають позицію Росії неконструктивною і закликали не блокувати продовження мандата на більш тривалий період і сприяти ефективному моніторингу на кордоні.