У Кремлі розглядають варіант виведення російських військ із захопленої Запорізькою АЕС в обмін на гарантії безперебійного транзиту нафти та газу територією України, повідомляє Meduza з посиланням на високопоставлені джерела.
За словами співрозмовників журналістів, ядерний об'єкт можуть повернути під контроль Україні чи Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).
«Готовність до угоди є. Качати і продавати (нафту та газ) дуже важливо для російського бюджету», - наголошує один із них.
Зокрема, РФ хоче гарантій безперебійного транзиту нафти південною гілкою трубопроводу «Дружба», якою російська нафта постачається до Угорщини, Словаччини, Чехії і Польщі (третина всіх поставок до Європи).
Після 5 грудня, коли почне діяти ембарго на імпорт російської нафти морем, «Дружба» стане головним шляхом транспортування російської нафти до Європи.
Українську ділянку «Дружби» контролює «Укртранснафта», компанія має технічну можливість зупинити транзит. Наразі поставки трубопроводом йдуть з перебоями через ракетні удари росіян по українській інфраструктурі.
Росія також продовжує використовувати українську газотранспортну систему, хоч і скоротила постачання на третину. Між українським «Нафтогазом» та російським «Газпромом» точаться судові розгляди щодо термінів та обсягів оплати за транзит («Газпром» відмовляється платити вчасно та в повному обсязі).
Журналісти звернулися по коментар до речника російського президента Дмітрія Пєскова. Пєсков можливість угоди заперечує.
Як на практиці працюватиме вуглеводневе цінове ембарго для країни-агресорки? Яку ціну буде врешті встановлено і які перепони очікують на цьому шляху? Читайте в статті Олега Гетмана «Нафтові цінові обмеження почнуться з перекриття Туреччиною Босфору і Дарданелл для танкерів із російською нафтою».