UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія активно застосовує заборонені касетні боєприпаси на Харківщині— Amnesty International 

На Харківщині було вбито 606 мирних жителів.

Правозахисна організація Amnesty International заявляє, що під час обстрілів Харкова Росія широко застосовувала заборонені у багатьох країнах світу касетні боєприпаси, внаслідок чого загинули сотні мирних жителів. Про це йдеться у доповіді, опублікованій на сайті організації.

Amnesty International повідомляє, що має докази застосування російськими військами саме касетних боєприпасів, зокрема 9Н210/9Н235. 

Касетні боєприпаси детонують у повітрі, розкидаючи дрібніші заряди, що розсіюються по значній території, внаслідок чого у небезпеці опиняється мирне населення.

Суббоєприпаси часто не вибухають у момент обстрілу, фактично перетворюються на наземні міни, а потім становлять загрозу довгі роки. Понад 120 країн підписали договір, який забороняє використання касетних боєприпасів.

За інформацією Amnesty International, за два тижні організація розслідувала сліди 41 удару в Харкові, внаслідок яких загинуло не менше 62 мирних мешканців та ще 196 - отримали поранення. Жертвами касетних боєприпасів і некерованих ракет стали мирні жителі, які ходили магазинами, стояли в черзі за продовольчою допомогою або просто йшли вулицею.

За інформацією Харківської обласної адміністрації з 24 лютого по 28 квітня в регіоні було вбито 606 мирних жителів, а 1248 отримали поранення, близько 70% з них – у Харкові.

У свою чергу російські загарбники підтверджують, що використовують на війні проти України фосфорні і касетні засоби ураження. Це особливо небезпечні та негуманні види озброєнь, які заборонені міжнародними конвенціями. Росія продовжує грубо порушувати закони та звичаї війни, намагаючись знищити якомога більше мирних українців. Про це свідчить чергове перехоплення розмови окупантів, яке опублікувала СБУ.

Чи чекати нам на швидке покарання винних в агресії і тяжких злочинах? Та як кожен із нас може прискорити цей процес? Читайте у статті Гюндуза Мамедова "Коаліція справедливості: чи доведе Україна воєнних злочинців до лави підсудних у міжнародних судах?" у ZN.UA.