Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко повідомляла, що терористичні організації ОРДЛО взяли в заручники групу цивільних осіб. Таким чином, їх кількість збільшилася до 126.
"На жаль, у списку заручників, які дає нам СБУ, вже 126 осіб, кількість незаконно утримуваних зросла за рахунок цивільних. Тих, кого бойовики ОРДЛО вимагають передати для звільнення – понад 600 осіб", – написала політик на своїй сторінці у Facebook за підсумками зустрічі у Мінську в середу, 13 квітня.
Геращенко уточнила, що зы 600 осіб, передачі яких вимагають терористи, 60 засуджені за особливо тяжкі злочини і не підпадають під амністі, ще 30 – не мають жодного відношення до антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях.
Крім того, кілька сотень засуджених відмовляються перетинати лінію розмежування і вирушати на окуповані території.
Віце-спікер нагадала, що бойовики категорично відмовилися від залучення Міжнародного комітету Червоного Хреста і ООН до процесу збору цих відмов. У якості альтернативи, українська сторона запропонувала задіяти в процесі офіс українського омбудсмена та ОБСЄ.
"Дуже сподіваюся, що процес збору цих підписів, нарешті, почнеться, сьогодні ці компромісні пропозиції були узгоджені всіма", – зазначила Геращенко.
Після повернення з Мінська Геращенко передала родичам українських громадян, яких російські терористи утримують в Макіївській колонії, листи від них.
"Раніше нам кілька разів вдавалося через мінську групу передати листи хлопцям у Макіївську колонію, але всупереч домовленостям отримати зворотні листи для родичів представники ОРДЛО нам до сьогоднішнього дня не давали. Ми раді, що сьогодні родини отримали листи від рідних", – написала віце-спікер.
Раніше представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групиІрина Геращенко повідомляла, що за даними СБУ терористи ОРДЛО утримують в заручниках 121 людини. Вона також заявляла, що бойовики ОРДЛО штучно занижують кількість заручників.
Детальніше про ситуацію із заручниками читайте в матеріалі Валентини Самар "На світло" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".