UA / RU
Підтримати ZN.ua

Різдво Пресвятої Богородиці: історія і традиції свята

Свято присвячене народженню Діви Марії.

У понеділок, 21 вересня, християни східного обряду відзначають свято Різдва Пресвятої Богородиці, яке також називають Другою Пречистою. Вважається, що саме в цей день народилася Пречиста Діва Марія, яка стала матір'ю Ісуса Христа.

Історія свята

Батьками Діви Марії були Іоаким і Анна. Вони довгий час залишалися бездітними, що було причиною їхнього горя, а також викликало загальне засудження.

Одного разу первосвященик не прийняв жертвоприношення Іоакима, після чого той пішов у пустелю і почав молитися. Анна ж залишилася вдома і теж вдалася до молитвам.

У цей час їм обом з'явився ангел і кожному сповістив: "Господь почув молитви твоєї, ти зачнеш і народиш, і про потомство твоє будуть говорити в усьому світі".

Дізнавшись радісну новину, подружжя зустрілися біля Золотих воріт Єрусалиму. І незабаром в сім'ї народилася донька. Щасливе подружжя дало обітницю присвятити свою дитину Богові і віддало доньку Марію в Єрусалимський храм, де вона служила до повноліття.

Читайте також: Михайлове чудо: прикмети і заборони свята

Традиції святкування

Різдво Пресвятої Богородиці відзначають як велику подію з шостого століття. У цей день віруючі ходять до храмів, де відбуваються урочисті богослужіння.

Жінки в цей день прикрашали ікони Богородиці квітами та калиною, ставили свічки перед іконою Божої матері в церкві. Бездітні зверталися до Богородиці з молитвою, вважалося, що їхнє бажання мати дітей обов'язково збудеться.

У цей день також пекли хлібці у формі букв Р і П. Господині готували суп з риби або грибів, і пироги з рибою і грибами. Сім'ї збиралися за святковим столом.