8 вересня християни східного обряду традиційно відзначають Різдво Пресвятої Богородиці. Дата свята змінилася минулого року, оскільки Православна церква України (ПЦУ) перейшла на новоюліанський календар. Раніше його відзначали на 13 днів пізніше.
В цей день вшановують матір Спасителя – Діву Марію. Інша назва цього свята – Друга пречиста
Історія Різдва Пресвятої Богородиці
Батьками Діви Марії були Іоаким та Анни. В них довго не було дітей, і це засмучувало їх та викликало засудження.
Одного разу первосвященник не прийняв жертвоприношення Іоакима, після чого той пішов у пустелю і почав молитися. В цей час Анна залишилась вдома та теж молилася.
За біблійними переказами, саме тоді до подружжя з'явився ангел який сповістив: «Господь почув молитви твоєї, ти зачнеш і народиш, і про потомство твоє будуть говорити в усьому світі».
Дізнавшись радісну новину та Іоаким та Анна зустрілися біля Золотих воріт Єрусалиму. Скоро в їх сім'ї народилася донька, яку назвали Марією. Щасливе подружжя дало обітницю присвятити свою дитину служінню Богові. Доньку Марію віддали в Єрусалимський храм, де вона служила до повноліття.
Що заборонено робити у свято Різдва Пресвятої Богородиці
Це дуже важливе свято для вірян, тож з давніх часів з ним були пов’язано багато заборон.
В цей день заборонялося займатися важкою фізичною працею, шити, вишивати, в'язати.
Також на свято не можна прибирати вдома.
Заборонялося лаятися, лихословити, з'ясовувати стосунки та ображати людей. Думки і помисли в цей день повинні бути чистими. Вірянам в цей день не можна їсти м'ясні та молочні продукти.