UA / RU
Підтримати ZN.ua

Різдво Христове: історія свята

Цього дня прийнято вітати одне одного словами «Христос народився!».

7 січня християни, які слідують за юліанським календарем, відзначають свято Різдва Христового. Святкує цього дня і Православна церква України, але минулого року Синод ПЦУ дозволив відзначати Різдво і 25 грудня.

Історія свята

Події, що відносяться до Різдва, відомі завдяки Євангеліям від Луки та Матвія.

Згідно з указом імператора, для полегшення перепису населення всі люди мали вирушити «у своє місто». Йосип і Марія вирушили до Віфлеєму. Згідно з переказами, через відсутність місць у заїжджих дворах, вони були змушені заночувати в печері, яка використовувалася як хлів для укриття худоби від негоди.

Читайте також: ЗСУ: Росіяни можуть готувати ракетну атаку на Різдво

Коли Марія відчула наближення пологів, Йосип вирушив за повитухою, але коли прийшов разом з нею до печери, немовля вже народилося.

Після народження Ісуса першими йому прийшли вклонитися пастухи, вони були сповіщені про цю подію ангелом, який явився їм. Символом народження Сина Божого стала яскрава зірка, яка з'явилася на небі та привела до нього волхвів. Вони принесли з собою дари: ладан, золото і смирну, але не як дитині, бо як Царю.

Дізнавшись про народження месії, Ірод наказав убити всіх первістків віком до двох років. Але до Йосипа з'явився ангел, який наказав йому разом із сім'єю тікати до Єгипту. Завдяки цьому Ісус був чудовим чином врятований.

Що не можна робити на Різдво

У свято не можна працювати і клопотати по дому. Усі приготування до Різдва необхідно завершити заздалегідь. Не можна також в'язати, шити та вишивати.

Не можна рибалити, полювати і забивати худобу.

Не можна лаятися, сваритися, поганословити і бажати іншим зла. Особливо сильна ця заборона за святковим столом.

Вважається, що свято не можна зустрічати у темному та брудному одязі.

У свято не можна стригтися.

Вважається також, що жодна страва різдвяного столу не повинна залишитись недоторканою, спробувати слід кожну.