UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рівень сприйняття бізнесом корупції в Україні за три роки впав з 99 до 96%

У щорічному опитуванні щодо корупції в Україні взяли участь майже 200 респондентів, 80% з яких є представниками міжнародних компаній представників.

У листопаді 2017 року 96% бізнесменів вважали, що корупція є широко поширеним явищем в Україні, свідчать результати щорічного опитування щодо сприйняття рівня корупції в Україні, проведеного Американською торговельною палатою.

У 2016 році цей показник склав 97%, у 2015 році він становив 98%, а у 2014 - 99%.

За результатами дослідження, 71% респондентів вважають, що найбільш корумпованими державними органами є суди, 54% вважають, що це податкові та митні органи, 34% - що це місцеві органи влади.

"Корупція залишається проблемою для представників бізнесу в Україні. 89% опитаних вважають, що боротьба з корупцією є першочерговою для покращення бізнес-клімату в Україні. 76% представників бізнес-спільноти України не вважають за необхідне вдаватися до корупції, аби досягти успіху. Водночас, 91% респондентів зазначили, що стикалися з корупцією під час ведення бізнесу в Україні, це на 10% більше ніж торік", - прокоментував Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні.

У 2017 році в опитуванні взяли участь 184 респонденти, з яких 80% є представниками міжнародних компаній. У порівнянні з 2016 роком кількість охочих взяти участь в опитування збільшилася на 50%. Перше опитування проводилося в березні 2014 року.

Як свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова, майже половина (43%) громадян України не бачать жодної інстанції, яка б активно боролася з корупцією в країні. Зовсім не бачать як "борців з корупцією" такі державні інституції, як президент (3%), уряд, міністерства (2%), Верховна Рада (1%), влада на місцях (2%).