Війна справляє найбільший вплив на життя кожного українця, але другий рік поспіль, на другому місці серед найскладніших проблем є корупція. Так вважає 71,6% населення і такої ж думки 73% бізнесу. Про це повідомив під час презентації результатів соціологічного дослідження «Корупція в Україні 2023: розуміння, сприйняття, поширеність», очільник соціологічної компанії Info Sapiens Дмитро Савчук.
У листопаді – грудні 2023 року соціологічна компанія Info Sapiens на замовлення НАЗК провела п’яту хвилю загальнонаціонального дослідження з комплексної оцінки корупційної ситуації в Україні. Дослідження включало репрезентативні опитування населення та представників бізнесу. Методологія дослідження залишається незмінною з 2017 року. За повідомленням дослідників, це особисті інтерв'ю з населенням з вибіркою 2500 осіб по всій Україні та телефонні інтерв'ю з представниками бізнесу – вибірка 1200 респондентів.
Як зросла корупція і хто має побороти?
Більшість українців – 61,2 % вважають, що рівень корупції зріс за останній рік. Так само вважає 46,3% підприємців. Коментуючи таку відмінність між результатами, представник агентства зазначив, що бізнес дійсно більш оптимістично сприймає ситуацію, ніж населення.
Більшість респондентів, відповідаючи на питання хто є відповідальним за подолання корупції як бізнес, так і населення вказало, що це насамперед вище керівництво країни, президента, Офіс президента. “Серед населення таких 47,5% серед бізнесу майже так само – 48,3%”, – зазначив Дмитро Савчук.
Корупція в Україні не зникла, але зараз є інституції, які борються із цією проблемою. Таку заяву зробила посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова. "Війна мала лібералізуючий вплив на Україну. Перед повномасштабним вторгненням корупція не належала до п'яти сфер, які вважалися суспільством проблемою. А тепер корупція - це друга проблема за важливістю у суспільстві після безпеки, і це створює тиск. Це говорить про те, що цінності населення змінилися", — сказала вона на заході "Боротьба з корупцією в Україні: прогрес на шляху до членства в ЄС«.