Закон про Нацполіцію передбачає, що не розкриття злочинів, а рівень довіри населення до поліції є основним критерієм оцінювання ефективності діяльності органів і підрозділів поліції.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Євген Крапівін, експерт групи з реформування органів правопорядку Реанімаційного пакету реформ. За його словами, для того щоб ця норма запрацювала, уряд має прийняти відповідну постанову з методологією оцінювання.
"Пройшло вже більше двох з половиною років з дня прийняття закону, а цього досі не зроблено. Можливо, це запитання не пріоритетне для поліції?" - апелює автор.
"У поліції кажуть, що 40-45% населення їй довіряє. Але це т. зв. абстрактна довіра, оскільки респонденти таких досліджень найчастіше не мають особистого досвіду спілкування з поліцією. Тобто вони не притягувалися до відповідальності, не проходили у справі як свідки або потерпілі або навіть ніколи не зверталися в поліцію. Ці цифри відображають уявлення людей про те, як працює поліція, і гіпотетично звернулися б вони до неї для вирішення своїх проблем. Таке уявлення формується з допомогою ЗМІ, інформації від родичів, друзів тощо, - зазначає експерт. - Разом з тим є дослідження, в яких вибірка сформована з респондентів, які мають особистий досвід спілкування з поліцією. Вони показують довіру до поліції на рівні 1-5%".
Детальніше про оцінку роботи поліції читайте в статті Євгена Крапівіна "Радянські показники або рівень довіри населення?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".