Відсоток тих, хто не довіряє телемарафону «Єдині новини», перевищив частку населення, яка довіряє організованому владою телемарафону. Так, частка тих, хто не довіряє зросла 47% станом на лютий 2024 року. Натомість довіряють телемарафону трохи більше третини громадян – 36%. Такі дані соціологічного опитування оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології.
Соціологи зазначають, що у 2022 році ідея телемарафону «Єдині новини» користувалася широкою підтримкою, але з 2023 року простежується стабільне зниження довіри і станом на лютий 2024 року зафіксовано негативний баланс довіри-недовіри, коли кількість тих, хто довіряє, зараз менше кількості тих, хто не довіряє.
Так, у грудні 2023 року 43% довіряли телемарафону «Єдині новини», не довіряли – 38%, а вже в лютому рівень недовіри зріс до 47%.
При цьому соціологи вказують, що ті, хто не довіряє президенту Володимиру Зеленському, рівень довіри до якого у 2024 році дещо похитнувся, значно більш критичні до телемарафону. Однак і серед тих, хто довіряє президенту, телемарфону довіряють 48% та не довіряють – 33%.
Дещо вищий рівень недовіри до телемарафону у жителів західних та центральних областей України, однак у всіх регіонах рівень довіри не перевищує 40%.
Нагадаємо, результати соціологічного дослідження, яке проводив Центр прав людини ZMINA в співпраці з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, показали, що понад 60% українських журналістів вважають «телемарафон» однією з форм цензури.
Київський міжнародний інститут соціології провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» упродовж 5-10 лютого 2024 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера серед 1202 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.