UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рішення за справою про MH-17 зможуть винести лише за 4-5 років — ЗМІ

Юристи оцінили можливий термін судової справи.

За оцінками юристів, судовий процес у справі катастрофи малайзійського авіалайнера MH17, збитого над Донбасом, може триватиме 4-5 років. Про це повідомляє "Європейська правда".

Таку оцінку здійнсили представники фонду що об'єднує родичів жертв катастрофи MH17.

Піт Плюг, голова фонду MH17 Disaster Foundation, зазначив, що очікує, що слідчі доведуть вину звинувачених, але ті можуть оскаржити вирок.

"Юристи очікують, що це займе 4-5 років від понеділка і до того, коли ми матимемо рішення у цьому суді. Далі вони можуть піти у апеляцію, далі у Верховний суд. А потім ще й в Європейський суд з прав людини", - сказав він.

У фонді очікують, що після цього суду буде ще один, який доведе причетність до катастрофи представників російського керівництва. "Можна розраховувати, що всі судові процеси займуть 10-15 років", - зазначив Піт Плюг.

Слухання у справі про збиття MH17 почнеться вже у понеділок, 9 березня. Звинувачення пред'явлені 4 особам: росіянам Ігорю Гіркіну, Сергію Дубінському, Олегу Пулатову та українцю Леоніду Харченку. За висновками слідства вони були причетні до доправлення до України російського комплексу "Бук", який збив авіалайнер.

Раніше повідомлялось, що 9 березня розпочнуться судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17 у 2014 році. Українське МЗС на своєму офіційному сайті опублікувало заяву, в якій назвало це першим кроком на шляху до встановлення справедливості та притягнення винних до відповідальності.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на прес-конференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак . Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

19 червня міжнародна слідча група назвала імена чотирьох причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Крот").

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

Нідерланди також вважають ексбойовика Володимира Цемаха одним з п'яти підозрюваних у справі про катастрофу MH17. 29 червня Цемаха заарештували на 60 діб, але 5 вересня звільнили з-під варти під особисте зобов'язання. Його видали Росії в рамках обміну "35 до 35".

Австралія, Нідерланди та низка депутатів Європарламенту просили Україну не обмінювати Цемаха на українських в'язнів Кремля. Перед видачею нідерландські слідчі допитали підозрюваного. А після обміну прокуратура .