Визнання Верховним судом Російської Федерації законним вироку українському журналісту Роману Сущенку теоретично відкриває шлях до процедури його помилування та передачі Україні, але на практиці - все залежить виключно від волі президента РФ Володимира Путіна. Про це у Facebook написала перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
"Верховне псевдосудилище над Романом Сущенком пройшло без несподіванок. Кремль залишив в силі сфабрикований вирок за сфабрикованою справою… Україна ніколи не визнає цей нікчемний вирок і докладатиме всіх зусиль, аби витягти Романа, Олега (Сенцова, - ред.), інших бранців Кремля з російських тюрем. Теоретично - остаточний вирок відкриває шлях до процедури помилування і передачі Романа. На практиці - все залежить виключно від волі Путіна", - зазначила Геращенко.
Тим часом адвокат українця Марк Фейгін повідомив про те, що Сущенко готовий написати прохання про помилування.
"Роман готовий написати цей нещасний папірець з проханням про помилування. Неважливо, що ти напишеш, головне опинитися у Києві. Він вини як не визнавав, так і не визнає, але прохання про помилування абсолютно не означає, що ви визнаєте свою провину", - заявив Фейгін у коментарі телеканалу "Прямий".
Він також повідомив про те, що рішення суду й далі оскаржуватиметься. "Ми наполягали на виправдувальному вироку. Роман як не визнавав вини, так і не визнає. У своєму останньому слові він сказав про те, що вважає вирок суду першої інстанції незаконним, необґрунтованим і наполягав на виправдувальному вироку. Інша справа, що з урахуванням усіх обставин, які були нами приведені, ми вважали, що можна було б зменшити термін покарання", - розповів адвокат.
Фейгін також наголосив, що вони розраховують на політичну участь керівництва України у тому, щоб добитися від Кремля обміну Сущенка. Українця можуть обміняти на перекладача Станіслава Єжова, якого підозрюють у роботі на російські спецслужби, вважає Фейгін. Також буде готуватися звернення до Європейського суду з прав людини.
Сьогодні, 12 вересня, Верховний суд Росії відхилив апеляцію захисту та визнав законним вирок у сфабрикованій справі проти Романа Сущенка.
Як повідомлялося, 4 червня Московський міський суд, ґрунтуючись на сфабрикованих звинуваченнях у шпигунстві, засудив українського журналіста Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. У МЗС України висловили протест і назвали справу політично мотивованою.
У жовтні 2016 року ФСБ затримала в Москві Романа Сущенка, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальне провадження за статтею "шпигунство". ФСБ звинуватила Сущенка у зборі інформації щодо російського вторгнення до України. Під час досудового розслідування і судового розгляду справи він провину не визнав.