Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов заявив громадськість, що у справі про катастрофу літака авіакомпанії МАУ в Ірані питань без відповідей не залишиться.
Про це Данилов написав в Facebook.
"8 січня 2020 року - катастрофа українського літака в Ірані. Пам'ятаємо. Сумуємо. Питань без відповіді не залишимо...", - написав він.
Рівно рік тому, 8 січня 2020 року, після зльоту з аеропорту Тегерана був збитий літак, що належав авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Загинули всі, хто знаходився на борту: 176 осіб, з яких 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.
Серед загиблих - громадяни семи країн. Всі члени екіпажу і двоє пасажирів були громадянами України.
11 січня, після декількох днів заперечення, в Ірані офіційно визнали, що український літак був помилково збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.
Фактично, технічне розслідування повинно формально закріпити факт збиття нашого літака іранською ракетою, пише в статті для ZN.UA заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.
Він розповів, що Україна отримала проєкт звіту 31 грудня минулого року і у Києва є 60 днів для його обробки. У звіті містяться технічні деталі. Дипломат відзначає, що Україні необхідно дуже уважно проаналізувати кожну з понад 150 сторінок.
"На даному етапі, згідно з міжнародним правом, Україна не може оприлюднити проект звіту повністю або частково, або яким-небудь чином коментувати написане. Нарешті, це тільки проект. Після того як звіт буде фіналізовано, Іран його опублікує і він стане доступний публічному громадськості", - пише Енин.
У ситуації зі збитим літаком МАУ альтернативні версії катастрофи припинили генерувати майже відразу, нагадує він.
"Фактично, визнання Іраном провини закрило це питання з політичної точки зору. У той же час відкритим до цих пір залишається питання, чи йде мова про людську помилку, або про системні прорахунки Ірану в організації системи безпеки польотів. Саме тому Україна з нетерпінням чекає фіналізації звіту про технічний розслідуванні", - розповів Енин.
Україна очікує від Ірану прозорого та об'єктивного розслідування катастрофи літака МАУ і справедливого покарання винуватців трагедії. Деталі читайте в статті Євгена Єніна "Трагедія рейсу PS752. Рік по тому" для читачів ZN.UA.