UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ з допомогою паркану у Криму хоче демонстративно показати межі так званого "кордону" - МТОТ

Є також всі підстави стверджувати, що частково, обладнання можуть використовуватись для розвідки, зазначив Черниш.

Росія, яка побудувала 60-кілометровий паркан на півночі Криму, хоче обмежити рух громадян між окупованими територіями та територіями, що контролює український уряд, аби створити "відокремлене суспільство", заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МТОТ) Вадим Черниш.

"МТОТ відслідковувало закупівлі, що оголошувались за рахунок коштів федерального бюджету Російської Федерації, а також ми знаємо компанію, яка є підрядником з виконання більшої частини робіт будівництва – вона входить до складу російського концерну "Росатом". Ця ж компанія працювала в 2009 році над проектом бордеризації у Грузії, де будувала схожий об'єкт на лінії розмежування з Південною Осетією", - цитує міністра відомство у Facebook.

Черниш зазначив, що Україна розцінює такі дії з боку РФ як символічний акт бордеризації, аби демонстративно показати межі так званого "кордону", що є пропагандистським трюком Росії. Є також всі підстави стверджувати, що частково, обладнання, встановлене поблизу адмінмежі, може використовуватись для розвідки. Однак якість роботи таких техзасобів, за словами Черниша, дуже низька – працюють не усі датчики руху та використовуються напівекспериментальні розробки.

"Для нас це також є додатковим порушенням не тільки кордонів, а ще й прав громадян на свободу пересування в межах своєї держави. Це в черговий раз підтверджує порушення Росією універсальних цінностей, які закріплені у Міжнародному пакті про громадянські та політичні права, де передбачено вільний рух громадян в межах своєї держави. Це лише додаткові підстави для притягнення до відповідальності осіб винних у порушеннях прав громадян", - зазначає Черниш.

Він також сказав, що окрім долучення матеріалів до кримінальних справ, що стосуються окупації Криму, Україна й надалі діятиме політично, юридично та дипломатично.

У п'ятницю російські ЗМІ з посиланням на "кримське прикордонне управління" повідомили про завершення будівництва масштабного інженерного загородження на півночі анексованого Росією Криму. В матеріалі стверджується, що розробка загородження почалася ще у 2015 році, а тепер воно добудоване та введене до експлуатації. Інженерні загородження розташовані у районі Перекопського перешийка і складаються з декількох типів споруд довжиною понад 60 кілометрів, на яких встановлені кілька сотень датчиків різного типу дії.

Вперше щодо планів ФСБ відгородити окупований Росією Крим від материкової України стало відомо в 2017 році; тоді мова йшла про 50-кілометровий паркан, контракт на будівництво якого уклала російська федеральна безпека.