UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ прагне заселити Маріуполь власними громадянами: Як вона це робить і навіщо

Переселенням росіян до окупованого українського міста РФ прагне розв'язати кілька завдань.

Росія зацікавлена в тому, аби її громадяни їздили до зруйновного ж нею Маріуполя не лише на роботу, а й залишалися там жити. Навіщо це потрібно країні-терористці, пояснив аналітик Громадянської мережі ОПОРА Анатолій Бондарчук у статті для ZN.UA «ОКУПОВАНІ. Як і для чого Росія «відбудовує» Маріуполь».

«Тому Росія пропонує приїжджим пільгову (під 2%) іпотеку на придбання житла на захоплених українських землях. Як розповів радник міського голови, поки це житло ще не збудовано, окупаційна влада міста ухвалила рішення заселити їх у квартири маріупольців, які перебувають в евакуації. Для цього напередодні такі квартири визнали «безхазяйними». Також є інформація, що у вціліле житло також селять російських військових, які знищували місто», – зазначив Бондаренко.

Читайте також: Росіяни, ймовірно, збираються "евакуювати" жителів Маріуполя – міськрада

Варто зауважити, що зарплати тих, хто приїжджає до окупованого Маріуполя «відновлювати» його, не можна навіть порівнювати із виплатами місцевим жителям, що залишаються в місті. Зокрема, мінімальна зарплата для росіян у Маріуполі становить 150 тисяч рублів (68 тисяч гривень), а середня — 230 тисяч рублів (105 тисяч гривень). Це значно більше, ніж вони можуть заробити в Росії. Крім того, за його словами, ці кошти є просто космічними на фоні 30 тисяч рублів (майже 14 тисяч гривень) заробітної плати, на яку сьогодні можуть розраховувати маріупольці. А так звані пенсії, які по суті є соціальними виплатами, становлять від 10 до 12 тисяч рублів (4600–5500 гривень), і навіть із ними є значні перебої.

Водночас за словами радника міського голови Петра Андрющенка, ще одним аргументом, який РФ використовує, аби переконати росіян переїздити до Маріуполя – море й теплий клімат. Адже останній в окупованому місті набагато привабливіший, ніж на переважній більшості території Росії.

Зрештою, як пише Бондарчук, переселенням до Маріуполя громадян РФ країна-агресор прагне розв’язати ще два завдання. По-перше, так змінюється етнічний склад окупованих територій, аби там переважали не українці, а росіяни. Ця технологія не нова: Москва вже робила так після Голодомору та Другої світової війни (в Криму й на Донбасі). По-друге, так у Росії розв’язують проблеми з мігрантами — вихідцями з Центральної Азії, яких через свої ксенофобські погляди не надто люблять росіяни.

«Логіка Кремля приблизно така: що більше «нових росіян» приїде до Маріуполя, то менше їх залишиться в Росії», - підсумував автор.

Читайте також: Маріуполь заселяють гастарбайтерами з Росії

Нагадаємо, зараз у Маріуполі 282 багатоповерхівки вже демонтовано, ще в планах окупантів — знести близько 700 будинків. За словами Андрющенка, окупанти створили спеціальний реєстр будинків, які підлягають знесенню. До нього росіяни внесли 956 будівель. Це приблизно 43% квартирного фонду міста. 

При цьому зараз житло, яке мали демонтувати, нині переводять у статус такого, що підлягає ремонту. На думку радника міського голови, це пов'язано з тим, що кошти з федерального бюджету Росії, виділені на зведення нових будинків, просто розкрадають, а якийсь результат потрібно показувати.