UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ повинна першою щось робити, якщо прагне до деескалації - Єльченко

Поки що Москва лише саботує та порушує підписані мирні угоди, зазначив український постпред.

Величезна кількість російських військових, російської зброї та порушень режиму припинення вогню в Донбасі свідчить про те, що в планах Росії немає припинення збройного конфлікту на сході України, у своєму виступі на Раді безпеки ООН щодо ситуації в Україні заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, передає "Укрінформ".

"Кожен день розвитку подій показує, що тільки Росія та її військові дії в Донецькій і Луганській областях, які тривають, створюють непереборну перешкоду до мирного вирішення конфлікту", - зазначив дипломат.

Єльченко зазначив, що з 2015 року Росія 18 разів саботувала прийняття сторонами конфлікту режиму припинення вогню і заохочувала терористів його порушувати.

"За цей час режим припинення вогню був порушений 54 тисячі разів. Серед них майже 6 тисяч порушень сталися з використанням Росією забороненої мінськими домовленостями зброї", - заявив він.

Єльченко також нагадав, що тільки за 2018 рік було зафіксовано 153 випадки незаконного перетину україно-російського кордону автотранспортом з РФ, який у більшості випадків віз озброєння, боєприпаси та інший вантаж військового призначення. У 2019 році, за його словами, вже відбулося 19 таких випадків.

"Ми досі віримо, що миротворча місія за мандатом ООН може принести мир до України. Для України принциповим є поширення мандату місії на всю окуповану територію; виведення всіх іноземних військ та озброєння; розпуск всіх нелегальних органів і структур... Єдиний спосіб Росії довести своє задеклароване прагнення до деескалації ситуацію - це припинити тільки говорити і почати, власне, діяти", - зазначив дипломат.

Раніше повідомлялося, що Росія ініціювала засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку з четвертою річницею "Мінська". Речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко висловив упевненість, що дії РФ є відволікаючим маневром напередодні засідання Генеральної Асамблеї ООН 20 лютого, на якому буде обговорюватися російська агресія проти України.