UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ фінансує сотні масштабних проектів з пропаганди "русского мира" серед всіх верств населення в Донбасі – правозахисники

У Східній правозахисній групі зазначили, що пропагандисти всіляко просувають ідею приєднання Донбасу до Росії.

На думку українських правозахисників, військова агресія РФ в Донбасі стала проектом, яким "цілеспрямовано займаються російські політтехнологи". При цьому під час війни ведеться активна пропаганда "русского мира", заявила директорка Східної правозахисної групи Віра Ястребова, передає "Інтерфакс-Україна".

"Пропагандисти розгорнули Донбас обличчям до Росії і систематично, наполегливо просувають ідею інтеграції Донбасу до Росії, і популяризують будь-яку ідею російського світу", - зазначила Ястребова.

Так, у звіті Східно правозахисної групи за 2020 рік йдеться про те, що пропаганду "русского мира" впроваджують в суспільному, політичному та культурному житті Донбасу.

"Російська Федерація відноситься до всього цього процесу цинічно, як до проекту. Цим самим підтвердження знаходять в звіті конкретні біографічні довідки "діячів", які займаються цим", - додала Ястребова.

У свою чергу заступник директора Східної правозахисної групи Сергій Пащук заявив про те, що попри оголошення перемир'я в Донбасі, РФ продовжує вести гібридну війну на міжнародному рівні. Він також додав, що Кремль фінансує сотні масштабних проектів, які охоплюють всі верстви населення Донбасу і спрямовані на пропаганду патріотизму Росії.

"За всіма цими заходами стоїть не ініціатива місцевого населення, а конкретні проекти, які були розроблені в Москві, писалися і затверджувалися конкретними людьми. Все це вимагає фінансування для просування ідеології російського світу", - заявив Пащук.

Правозахисники вважають, що українській владі потрібно зважати на ті ризики, які виникають у результаті російської гібридної війни на окупованих територіях України.

Читайте також: Україні треба довести, що вона не "рускій мір" - експерт

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна остаточно порвала з "русским миром", а її майбутнє в союзі з західними країнами є незворотнім. За словами Кулеби, мирний договір з Росією може бути досягнутий дипломатичним шляхом. При цьому Україна не має наміру відхилятися від двох основоположних принципів.

Крім того, Кулеба заявляв про те, що короткостроковою метою у відносинах України з РФ є вихід на принцип мирного співіснування. За його словами, такий принцип буде тільки в інтересах України.