UA / RU
Підтримати ZN.ua

Резніков розповів про ризики застосування Росією ядерної зброї

Стан російського ядерного озброєння викликає питання

Ризики застосування ядерної зброї збоку Росії зберігаються, але стан цього виду тактичного озброєння викликає питання. Про це розповів Міністр оборони України Олексій Рєзніков в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За словами міністра оборони, у Росії зберіглися носії ядерної зброї. В той же час, через непередбачуваність противника, Резніков відмовився оцінити, наскільки вірогідним є її застосування проти України.

«Ризики завжди є. Маючи такого сусіда з ядерним потенціалом, завжди є можливість, що він «психане». Скільки це у відсотках? Я не берусь сказати. Чи залишилися у них носії? Так, лишилися. Зброю можна донести і "Іскандерами", і "Калібрами", і літаками. Якої вона якості та стану – у мене питання», - сказав він Резніков..

Міністр зауважив, що у ядерної зброї, яку Україна передавала РФ, у 1997 році закінчувався термін придатності і її потрібно було списувати.

«Я спілкувався з другим президентом Леонідом Кучмою, який завершував передачу Росії ядерної зброї. Навіть якщо б цей ядерний потенціал не віддали, у 1997 році у нього закінчувався термін придатності. Його все одно треба було списувати та утилізувати. Ми його весь віддали до Росії. Тому питання: а в якому стані це лахміття у Росії?», – сказав міністр.

Читайте також: Ядерний удар по Україні розглядатиметься як напад на НАТО — сенатор США

Резніков також нагадав, що в росії ще перебувають на озброєнні ракети «Сатана» виготовлені 40 років тому українським «Південьмашем».

«Постає питання: хто їх обслуговує, за якими документами і скільки років цим інженерам… Тому можна натиснути кнопку, але це може бахнути прямо там», - наголосив Резніков.

Читайте також: Якщо РФ використає ядерну зброю проти України, відповідь НАТО має бути нищівною — глава МЗС Польщі  

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський закликав світ реагувати на погрози РФ щодо використання ядерної зброї.