UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рейтинг Save the Children: бути матір'ю в Україні краще, ніж у Монголії, але гірше ніж в Алжирі

У черговому рейтингу, для якого експертами було проаналізовано дані 176 країн, на першому місці знаходиться Фінляндія, на останньому - Демократична республіка Конго. Україна показала себе впевненим середнячком.

Save the Children, міжнародна організація, що займається захистом прав дітей по всьому світу, опублікувала щорічний рейтинг країн, у яких найкраще бути матір'ю.

Експерти, які розміщують країни в рейтингу "Індекс материнства", спираючись на дані Всесвітньої організації охорони здоров'я з п'яти основних показників щодо кожної країни: рівень смертності породіль, рівень дитячої смертності, середня тривалість навчання у школі, рівень доходів жінок і процентне співвідношення жінок і чоловіків в уряді.

У черговому рейтингу, для якого експертами було проаналізовано дані 176 країн, на першому місці знаходиться Фінляндія, на останньому - Демократична республіка Конго. У першій десятці країн виявилися Швеція, Норвегія, Ісландія, Нідерланди, Данія, Іспанія, Бельгія, Німеччина та Австралія.

Україна розділила 74 місце з Алжиром і Сальвадором, поступившись таким країнам, як Ліван, Казахстан чи Перу, але при цьому випередивши досить розвинені Південної Африки і Бразилії. Однак показники України не на багато кращі, ніж у таких країн, як Іран, Шрі Ланка і Монголія.

Росію укладачі рейтингу розмістили на 59 позиції, Молдову на 84, а Грузію на 94. Серед країн колишніх радянських республік найвищої оцінки в рейтингу удостоїлася Білорусь зайнявши 26 місце і лише трохи поступившись Ізраїлю, випередивши такі країни, як США, Японію і навіть Люксембург.

Організація Save the Children була заснована Эглантайною Джебб і її сестрою Дороті Бакстон в 1919 році у Великобританії. Основними її цілями є поліпшення системи освіти, охорони здоров'я, економічних можливостей, захист дітей від насильства та стихійних лих, а також інша діяльність з охорони і захисту прав дітей. На думку співробітників організації, навіть невеликі пожертвування можуть врятувати велику кількість дітей.

Через шість місяців від початку роботи британського відділення Save the Children, було відкрито шведське відділення. Спочатку робота організації була зосереджена на полегшенні крайньої убогості дітей після Першої світової війни. У 1970-х роках організація була перетворена в сучасне агентство з розвитку і зміни положення дітей у країнах, що розвиваються.

Організація надавала допомогу постраждалим дітям під час голоду в Поволжі (1921-1922), війни у В'єтнамі, громадянської війни в Нігерії та інших лих і конфліктів. Останнім часом організацією була запущена програма з надання якісної освіти восьми мільйонам дітей, що живуть в країнах, схильних до частих збройних конфліктів. !zn

Читайте також:

"Материнський інстинкт" у чоловіків виявився нітрохи не слабшим за жіночий

Британський математик вирахував "траєкторію життя" за допомогою Facebook

Найчастіше з України за кордон виїжджають вчені-біологи, математики та медики