UA / RU
Підтримати ZN.ua

Reuters: Ракетний терор пов'язаний зі спробою Росії захопити одне стратегічне місто

Але це сумнівна  перемога, зважаючи на місяці, які займають кровопролитні бої, і втрати, яких зазнала Росія. Але Москва все рівно супроводжує земні атаки ракетним терором з повітря. 

У четвер Росія вкотре обстріляла Україну ракетами, у т.зв. групі Вагнера висловлюють переконання, що для падіння міста Бахмут, знадобляться тижні, якщо не місяці. У тематичному матеріалі Reuters припускають, що ці дві події взаємопов'язані. Стаття під назвою "Ракети б'ють по Україні, оскільки Росія планує захопити Бахмут до квітня" містить нижченаведені тези:

Офіційні особи НАТО напередодні обговорили плани щодо збільшення військової техніки для Києва, і Британія та Польща після зустрічі своїх лідерів у четвер погодилися, що підтримку слід посилити найближчими тижнями.

Читайте також: Верещук закликала цивільних, що залишилися в Бахмуті, негайно покинути місто

Тим часом російські ракети вкотре активізували сирени повітряної тривоги та падали майже по всій території України, включно з Кременчуцьким нафтопереробним заводом, де масштаби руйнувань невідомі. Військово-повітряні сили додали, що в той день вдалося збити близько 16 ракет, що є нижчим показником, ніж зазвичай.

Україна зазначила, що обстріл, крім іншого, відбувся з застосуванням  трьох ракет Х-31 і однієї протикорабельної крилатої ракети "Онікс", зі збиттям яких наразі є труднощі. 

Читайте також: Остання модернізація крилатої ракети Х-101 не виправдала очікувань РФ – Генштаб ЗСУ

Генеральний штаб ЗСУ у своєму вечірньому зведенні повідомив, що Росія також обстріляла понад два десятки східних і південних населених пунктів. З Москви очікувано не було жодної інформації про ракетні удари чи обстріли.

Поліція Молдови, де цього четверга парламент затвердив новий прозахідний уряд, заявила, що знову виявила уламки ракет біля кордону з Україною.

Читайте також: У Молдові вчетверте впали залишки російської ракети

Підкріплена десятками тисяч резервістів, Росія посилила наземні атаки по всій південній і східній Україні, і, з наближенням першої річниці її вторгнення 24 лютого, здається, формується новий масштабний наступ, як напередодні зазначив секретар РНБО Олексій Данілов – атаку варто чекати і з неба.

«Їхні тіла просто складені»: ситуація в Бахмуті

Нині Росія зосереджена на невеликому місті Бахмут на Донеччині. У боях, очолюваних т.зв групою Вагнера, із в'язнями в ролі солдат, Росія місяцями намагалась його оточити. Більшість довоєнного населення, близько 70 000 осіб.

"Вони (росіяни) надсилають багато військ. Я не думаю, що це виправдано, щоб вони продовжували наступати таким чином", – сказав пресофіцер української 80-ї десантно-штурмової бригади. – Є місця, де їхні тіла просто складають. Є траншея, куди... вони просто не евакуюють своїх поранених чи вбитих".

Захоплення Бахмута дало б Росії сходинку для наступу на два більші міста Донеччини розташовані далі на захід, Краматорськ і Слов’янськ. Але Україна та її союзники кажуть, що захоплення Бахмуту – сумнівна  перемога, враховуючи місяці, які це зайняло, і втрати, які зазнала Росія.

Читайте також: Обмін полоненими: додому їдуть 100 військових України і один цивільний 

Обидві сторони заявили, що обмінялися 101 військовополоненим, більшість українських репатріантів були захисниками Маріуполя до того, як південне місто було захоплене російськими військами в травні.