Через повномасштабну агресію Росії, в Україні продовжується загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки. Також в Україні працює система рекрутингу до армії, завдяки якій можливість обирати — де та за якою спеціальністю служити. Директорка воєнного департаменту Lobby X Ольга Бандрівська розповіла Армія Inform, чи може територіальний центр комплектування (ТЦК) мобілізувати людину не в той підрозділ.
За словами Бандрівської, є частини, до яких прикріплені конкретні ТЦК. Вона радить підрозділам мобілізовувати людей саме через них.
«Також ми публічно заявляємо своїй аудиторії, що якщо ви потрапляєте не в той підрозділ, в який мали, то повідомляйте нам. Кожен окремий випадок ми розбираємо. І через власні важелі в Міноборони та Генштабі переводимо цих людей. Ми не кидаємо таких кандидатів», – сказала вона.
Ще однією складовою є гарно складене резюме. Фахівці пояснюють, що у ньому має бути максимально чітко розписаний досвід, щоб визначити сильні сторони кандидата.
«Що ви вже вмієте робити? Чи є якийсь військовий досвід, або чогось ви навчалися онлайн. Вказати свій цивільний досвід. Нічого не перебільшуючи та не прикрашаючи. Велика кількість людей відсіюється на першому етапі, тому що майже нічого не повідомляють про себе», – йдеться у повідомленні.
Також фахівці додали, що фрази: «я хочу служити у вас» – недостатньо, аби військові ухвалили рішення. Важливо обов’язково залишайте свої контакти. Періодично буває так, що в резюме не залишають контактів, тому такі резюме відсіюються.
У майбутньому мобілізація в Україні може зазнати суттєвих змін. Серед нововведень, які можуть зберегтися в новій редакції закону про мобілізацію – введення базової військової підготовки та її впливу на граничний мобілізаційний вік. Детальніше про це – у матеріалі юриста LCF Law Group, молодшого лейтенанта запасу, інструктора із Tactical combat casualty care Володимира Романчука «Роки придатності: як молодь 18-25 років може бути мобілізована» на ZN.UA.