UA / RU
Підтримати ZN.ua

Реформа ФДМУ: 10% коштів від малої приватизації до місцевих бюджетів і створення єдиної юрособи

У Фонді держмайна підготували чотири законопроєкти.

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкти щодо сприяння залученню постійних інвестицій в економіку України.

Пакет законопроєктів розроблений Фондом державного майна, повідомляє в відомстві.

Законодавчі зміни передбачають:

В цілому, комплекс з чотирьох законопроєктів має на меті внесення змін до 27 законодавчих актів і чотири кодекси - Бюджетний, Податковий, Кодекс України про адміністративні правопорушення та Кримінального процесуального кодексу України.

Читайте також: Фонд держмайна продав з аукціону дванадцятий за рахунком спиртзавод

ФДМУ пропонує ознайомитися з текстами законопроєктів.

Фонд державного майна планує у 2021 році знайти ефективних власників для понад 500 об'єктів. Першим об'єктом великої приватизації в цьому році може стати АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія".

У 2020 році ФДМУ вдалося залучити до державного бюджету 3 млрд грн, що в 6 разів більше, ніж у 2019 році.

Раніше Фонд держмайна на аукціоні по приватизації продав Вишняківський МПД за 234 млн грн. На даний час це є рекордом в приватизації спиртових активів, повідомляє пресслужба Фонду.

Також Фонд державного майна повідомив про звільнення т.в.о. голови правління АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" Пітера Девіса, який заявляв про брак грошей на підприємстві для виплати зарплат. Колишній керівник підозрюється в участі в корупційних схемах з ОГХК, а також у вимиванні коштів з підприємства.

У Фонді зазначають, що отримували звернення від народних депутатів, Служби безпеки України та членів правління ОГХК щодо можливого збитку майновим інтересам держави.

У вересні Девіс прийняв одноосібне рішення відновити продаж продукції Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (входить в структуру ОГХК) компаніям, які підконтрольні старому менеджменту ОГХК, відстороненого на початку поточного року через неефективне управління і корупції.