UA / RU
Підтримати ZN.ua

Реформа екстреної медичної допомоги стане локомотивом для розвитку інфраструктури країни

Закон України "Про екстрену медичну допомогу", який набрав чинності цьогоріч, передбачає встановлення соціального стандарту прибуття швидкої до пацієнта - 10 хвилин у місті та 20 хвилин у сільській місцевості.

Реформування системи екстреної медичної допомоги потребує комплексних заходів, які залежать не тільки від МОЗ. Про це заявив директор Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров'я України Микола Хобзей в ефірі телеканалу "Рада" у програмі "Власний погляд".

Він нагадав, що Закон України "Про екстрену медичну допомогу", який набрав чинності цього року? передбачає встановлення соціального стандарту прибуття швидкої до пацієнта - 10 хвилин у місті та 20 хвилин у сільській місцевості. Досягти виконання стандарту можна, виконавши медичну складову: наявність машин швидкої медичної допомоги з високоякісним обладнанням, бригад медиків, наповнення медичних сумок, з якими медпрацівники виїжджають до пацієнта. Закупівля нових автомобілів швидкої медичної допомоги дозволить збільшити забезпеченість "екстренки" санітарним транспортом вдвічі, і після остаточного завершення тендеру цей показник складе 60%.

"Система екстреної медичної допомоги сьогодні фінансується в достатньому обсязі. Щомісячно ведеться моніторинг наявності медичних препаратів, пально-мастильних матеріалів, і тепер немає жодних побоювань, що до кінця цього бюджетного року виникнуть проблеми", - зазначив Микола Хобзей.

Також він зазначив, що медична складова роботи швидкої наближається до виконання стандарту. Однак у стандарті присутні й інфраструктурні чинники, які не залежать від МОЗ: якість доріг, мости, таблички на будинках, належне виконання водіями правил дорожнього руху тощо.

"Це комплекс проблем, які необхідно вирішувати разом. Реформування медичної галузі буде тим локомотивом, який змусить і чиновників і владу відповідально поставитися до якості доріг, їхнього освітлення і покриття, а також до побудови нових мостів, щоб забезпечити виконання стандартів. Тому що у нас, у медиків немає питання пріоритетного шляху, для нас кожен пацієнт пріоритетний, і кожна людина повинна отримати якісну медичну допомогу вчасно і в повному обсязі", - зазначив Микола Хобзей.

Також він нагадав, що Закон "Про екстрену медичну допомогу" передбачає створення єдиної екстреної медичної допомоги України. Єдина система складається з регіональних, а саме з обласних центрів екстреної медичної допомоги, які вже створено по всій Україні. Тепер створюються центральні диспетчерські, які будуть концентрувати у себе всі дзвінки з будь-якого куточка території та переадресовувати виклик на ту машину, яка розташована ближче всіх і швидше зможе приїхати і надати медичну допомогу. Разом з побудовою єдиної екстреної медичної допомоги та побудовою єдиних диспетчерських в Україні, вже у кожній області створено тимчасові пункти базування швидкої. Вивчається географія дзвінків, існують спеціальні програми, тому вони базуються в тому районі, з якого надходить найбільше викликів. Це наближає до виконання соціального стандарту. !zn