UA / RU
Підтримати ZN.ua

Реальна кількість хворих COVID-19 в Україні більша майже вчетверо- KSE

При нинішньому сценарії адаптивний карантин триватиме весь рік.

Загальна кількість випадків зараження коронавірусом COVID-19 в Україні зараз складає близько 150 000 осіб проти 40 000 офіційно підтверджених.

Такі висновки зробили дослідники Київської школи економіки (KSE), які 25 червня представили оновлені дані епідеміологічної моделі поширення COVID-19.

Згідно з дослідженням, поширення захворюваності COVID-19 в Україні демонструє помірну сезонність.

У Школі пояснюють, що динаміка відповідає жовтому сценарію, за яким можна прогнозувати близько 4000 померлих до кінця 2020 року. При такому сценарії, адаптивний карантин триватиме весь рік.

Зелений сценарій, за яким прогнозувалося тисячі смертей до кінця року, не спостерігається - кількість смертей вже перевищила тисячу.

Чорний сценарій, який відповідає 7000 померлих станом на кінець 2020 року, залишається ймовірним.

Можливо, залишається також жовто-зелений сценарій - 2500 смертей на кінець року. При такому сценарії, можливо повне скасування карантинних обмежень з 1 серпня.

Жовто-зелений сценарій можливий за умов посиленого дотримання вимог індивідуального захисту - масковий режим, миття та дезінфекція рук, соціальне дистанціювання.

Поширення COVID-19 в світі загалом відповідає загальній сезонній динаміці грипоподібних захворювань за винятком країн Східної Європи і США. Поширення захворювання в країнах субтропічного клімату швидше сезонне загасання в країнах помірного клімату - світ входить в новий пік, не вийшовши з попереднього.

Читайте також: «І червень, і липень ми проживемо в обмеженнях» — Шмигаль відповів, коли ж закінчиться карантин

Нагадаємо, за останній тиждень епідеміологічна ситуація в Україні погіршилася, кількість нових випадків інфікування щодня зростає. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив цю тенденцію  небажанням українців дотримуватися правил профілактики коронавірусу.

"Якщо ми говоримо про конкретні причини, я ще раз хочу підкреслити, пом'якшення карантину - це не скасування. Те, що ми перестали дотримуватися правил, які рекомендує МОЗ - ми бачимо ці цифри... І це головна причина", - зазначив він.

17 червня Кабінет міністрів  продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 липня, а також оновив механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням коронавірусу можуть посилювати карантинні обмеження. Карантин в Україні діє з 12 березня, перший етап ослаблення обмежень розпочався 11 травня.