Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков сподівається, що Державне бюро розслідувань (ДБР) розслідує справи Майдану. Про це він заявив в ефірі каналу "Україна".
"Я сподіваюся, що всіма тими інструментами, якими ДБР буде наділено, їм вистачить і політичної позиції, і правової позиції і громадянської позиції, щоб довести ці справи до кінця", - підкреслив Разумков.
За його словами, далеко не всі хотіли дійсно розслідувати ці події.
"Я розумію, що частина доказів була втрачена, частина, мабуть, була знищена. Це моя особиста позиція", - припустив спікер.
Наголошується, що нова система, оновлення системи, зміна підходів, як у Верховній Раді, так і в інших установах дозволить розслідувати всі справи Майдану.
"...і все ж таки ми побачимо ті результати, яких очікує суспільство, фактично з 2014 року", - резюмував голова ВРУ.
Увечері 21 листопада адвокатка сімей Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська оголосила голодування через загрозу припинення розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.
Перед цим адвокати сімей Героїв Небесної Сотні закликали Верховну Раду прийняти поправку, яка дозволила б перевести слідчих з Управління спецсрасследований ГПУ до ДБР за спрощеною процедурою, щоб не допустити зупинки розслідування справ Майдану. Це необхідно зробити, так як Генпрокуратуру позбавили функції досудового слідства.
3 жовтня начальнику Управління спецрозслідувань ГПУ Сергієві Горбатюку повідомили, що він звільнений. Горбатюк вважає наказ генепрокурора Руслана Рябошапки незаконним і пообіцяв оскаржити його в суді.
Тим часом, в ДБР повідомили про створення слідчого відділу для розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності. ГПУ передала ДБР справи Майдану. Адвокат Євгенія Закревська заявила, що це "передача справ у порожнечу", так як слідчим ДБР, які не працювали в Управлінні спецрозслідувань, знадобитися дуже багато часу, щоб вникнути у суть матеріалів.
Як повідомляв Горбатюк, в справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.
Уданий час в справах про злочини проти Євромайдану оголошено підозру більш ніж 440 людям, обвинувальні акти щодо 288 скеровано до судів.