UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розслідувач Bellingcat назвав головну помилку операції по вагнерівцям

Христо Грозєв вважає, що Україна могла виграти від правильної подачі "зриву" операції.

Головний розслідувач Bellingcat Христо Грозєв вважає помилкою української влади те, що вони приховали результати спецоперації по вагнерівцям, незважаючи на те, що вона провалилася.

За його словами, головна помилка полягає в тому, що напівзірвану операцію не перетворили на величезний плюс для України.

"Можна було не називати її проваленою, а сказати: «Ми не довели її до кінця, але зібрали достатньо доказів, відомостей, що принижують російську сторону і їх спецслужби, і ми їх викладаємо в публічний простір». Якби зробили так, моя особиста думка, то це було б успіхом", - заявив Грозєв в інтерв'ю "Радіо НВ".

Коментуючи злив операції, Грозєв припустив, що операція зірвалася через те, що її відклали.

"Нам здається це нелогічним і помилковим рішенням, але в той момент, можливо, комусь здавалося правильним. Тому не можна говорити обов'язково про те, що хтось злив цю операцію, а швидше за все - зробив тактичну і стратегічну помилку, але вона критична".

Грозєв стверджує, що план перенесення операції був явно провальним з самого початку.

"Об'єктивно - видно, що було дві броні: з Білорусі до Туреччини і далі (фальшива, звичайно) до Венесуели. Нові броні були зроблені на чотири дні пізніше. Джерела стверджують, що саме в цей період надійшов наказ відкласти операцію на три-чотири дні. Пояснювали таке зволікання необхідністю закінчити інші переговори з Росією... Сьогодні зрозуміло, що це був "рецепт невдачі". Очевидно, що в Білорусі КДБ стежить за кожним іноземцем... Можна було припустити, що якщо залишити на чотири-п'ять днів 33 осіб з військовим минулим, операція зірветься", - зазначив Грозєв.

Нагадаємо, 24 червня Володимир Зеленський підтвердив, що спецоперація дійсно готувалася (хоча раніше відхрещувався, називаючи вигадкою журналістів), але українські спецслужби до неї нібито не причетні. За нашою інформацією, готувати спецоперацію дійсно допомагали спецслужби інших країн, в тому числі американські.

В ході операції були ідентифіковані і знайдені воювали в Донбасі російські бойовики. Частина з них причетна до катастроф MH17, Іл-76 і Ан-26 на сході України. Літак з 33 «вагнерівцями» на борту планували під слушним приводом посадити в Україні і затримати найманців. Але через «злив» операції, бойовики були затримані КДБ Білорусі і видані Росії.

Важко сказати, які мотиви штовхнули Зеленського на те, щоб перервати майже десятимісячне мовчання і заговорити про операцію двозначними фразами. Але реальність з зізнаннями президента виявилася гірше найстрашніших очікувань. Чому - читайте в статті Володимира Кравченка «Чим загрожують Україні одкровення Зеленського щодо «вагнерівців»: все гірше, ніж ми думали» в ZN.UA.