UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ракетний есмінець США Donald Cook покинув Одесу

Чорне море військовий корабель покине 1 березня, як і було заплановано.

Ракетний есмінець США Donald Cook у середу, 27 лютого, залишив Одесу після запланованого візиту до порту у рамках постійної присутності в Чорному морі та підтримки союзників по НАТО та регіональних партнерів. Про це повідомляється на сайті Шостого флоту Військово-морських сил США.

Вказується, що на кораблі відбулися зустрічі президента України Петра Порошенка, посла США в Україні Марі Йованович, спецпредставника США з питань України Курта Волкера, посла США в Євросоюзі Гордона Сондленда та інших.

Під час прес-конференції 26 лютого Волкер підкреслив важливість присутності Donald Cook у Чорному морі.

"Цей чудовий корабель є символом рішучості США внести свій внесок у безпеку та стабільність у всьому світі, а також для наших друзів і союзників по всьому світу, в тому числі тут, в Чорному морі. І цей візит в Одесу, зокрема, є сильним символом прихильності Сполучених Штатів народу України", - сказав Волкер.

Своєю чергою командир корабля Метью Пауелл зазначив, що візит в Одесу є третьою можливістю для команди поспілкуватися з чорноморськими союзниками та партнерами у 2019 році.

"Минулого місяця ми провели морські навчання з нашими колегами з грузинської берегової охорони. Всього кілька днів тому ми провели тренування на морі з турецьким фрегатом, і сьогодні ми завершили короткий, але важливий візит до Одеси, який дозволив нам зміцнити морські відносини між США та Україною", - сказав командир.

Повідомляється, що після від'їзду з Одеси Donald Cook покине Чорне море 1 березня, як і було заплановано.

Нагадаємо, що 19 лютого ракетний есмінець США Donald Cook пройшов протоку Дарданелли і увійшов в акваторію Чорного моря. Вранці 25 лютого він увійшов у морський порт Одеси. Корабель провів в українському порту три дні.

Вперше есмінець з'явився в Чорному морі і зайшов в одеський порт у 2007 році. Donald Cook несе службу з 1998 року, на ньому встановлені високоточні крилаті ракети "Томагавк", зенітні ракети SM-2, протикорабельні ракети "Гарпун" та протичовнові ракети ASROC.