UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радуцький закликав до об'єднання МОЗу, НСЗУ, експертів та політиків заради вирішення проблем медицини

За словами Радуцького, треба відкинути безпідставні обопільні звинувачення і повернутись до конструктивного діалогу, щоб розв'язувати нагальні питання медичної галузі.

Міністерство охорони здоров'я, Національна служба здоров'я України, експерти та політики повинні об'єднатись для вирішення найбільш болючих проблем медичної галузі. Про це народний депутат та голова Комітету здоров'я нації Верховної Ради Михайло Радуцький заявив під час ефіру програми "Свобода слова".

"Ми в Комітеті змогли разом працювати з депутатами різних політичних партій. З МОЗом, НСЗУ ми теж зможемо разом працювати, але перший крок, який ми маємо зробити – перестати безпідставно один одного звинувачувати. В бік команди, яка пішла, я сьогодні чув звинувачення. В бік команди, яка прийшла сьогодні, теж. Давайте так. Будемо казати про звинувачення тоді, коли вони доведені хоча б правоохоронними органами, не кажучи вже про рішення суду", - закликав Михайло Радуцький гостей у студії, серед яких були колишні та нинішні чиновники МОЗу, НСЗУ, народні депутати та представники громадських організацій.

За словами Радуцького, треба відкинути безпідставні обопільні звинувачення і повернутись до конструктивного діалогу, щоб вирішити нагальні питання медичної галузі: навести лад із закупівлями ліків, виправити помилки, які виникли при старті другого етапу реформи медицини, підготувати країну до можливої другої хвилі коронавірусної хвороби.

"Ми повинні працювати разом. І досвід нас усіх дуже потрібен. Сьогодні на програмі я чую багато звинувачень які нічим не підкріплені. Давайте поважати один одного", - продовжив голова Комітету здоров'я нації ВР.

Політик зазначив: усі гості програми поділяють думку, що передумова успішного реформування медицини – збільшення фінансування. Михайло Радуцький повідомив, що Володимир Зеленський дав доручення при формуванні бюджету на наступний рік збільшити фінансування галузі, щоб наблизитись до стандартів медицини, які діють у розвинених країнах.

"Ефективність виправлення помилок (другого етапу медреформи – ред.) повністю залежить від збільшення фінансування галузі охорони здоров'я. Президент вже наказав готувати подання до Мінфіну для збільшення в бюджеті наступного року коштів на медичну галузь до 6% від ВВП", - вважає народний депутат.

Також голова Комітету здоров'я нації закликав до публічної дискусії між експертами, політиками, громадянським суспільством, роботодавцями щодо моделі страхової медицини.

"Всі розуміють, що реальний вихід – це запровадження повноцінної страхової медицини. Але вона може запрацювати тільки після того, як буде реалізована медична реформа. Без прорахованих медичних послуг не буде механізму взаємодії страхових компаній та медичних закладів", - резюмував Михайло Радуцький.

Нагадаємо, останній випуск "Свободи слова" на каналі ICTV був повністю присвячений медичній реформі. Гостями студії були міністр охорони здоров'я Максим Степанов, голова Комітету здоров'я нації ВР Михайло Радуцький, член Комітету здоров'я нації Ольга Стефанишина, головний санітарний лікар Віктор Ляшко, екс-керівник НСЗУ Олег Петренко, головний інфекціоніст МОЗу Ольга Голубовська, голова правління благодійного фонду "Пацієнти України" Дмитро Шерембей та інші.