UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радіаційна небезпека: як захистити домашніх улюбленців

Краще завчасно зібрати для них «тривожну валізку».

Президент України Володимир Зеленський із посиланням на доповідь Служби безпеки України заявив, що Росія розглядає сценарій вчинення терористичного акту на Запорізькій атомній електростанції з викидом радіації.

Читайте також: Росія технічно готова спровокувати локальний вибух на ЗАЕС: Зеленський припустив, навіщо це ворогу

Зооспеціалісти проєкту Save Pets of Ukraine розповіли, як вберегти тварин від радіації, пише «Апостроф».

Рекомендується тримати тварину в укритті під час кожного оголошення повітряних тривог. Якщо ж у момент вибуху, вона були на вулиці, необхідно якомога швидше вимити улюбленця з милом або шампунем. При цьому, не варто забувати про власну безпеку: робити це потрібно у гумових рукавичках та з маскою на обличчі, закривши рани та порізи на руках, якщо вони є. Після миття тварини, треба помитися і самому.

Простір тварини повинен бути безпечним – чисті миски та килимки, попередньо куплений корм у герметичному пакуванні та запас води у пляшках. Вода з крана, водойми та криниць перший час після ймовірного вибуху на ЗАЕС може бути небезпечною.

Також необхідно потурбуватися про наповнювач – у запасі повинно бути нове упаковування, адже вже відкритий наповнювач може бути шкідливим через свої поглинальні властивості.

Варто наголосити, що виходити на вулицю, у тому числі й з собаками, певний час буде заборонено, тому варто завчасно подумати, де пес ходитиме в туалет. У куточку потрібно поставити ящик з ґрунтом або постелити пелюшки.

Якщо доведеться переходити до більш безпечного місця, то переноску потрібно буде обмотати поліетиленом, залишаючи отвір для доступу і дихання. При цьому, отвір необхідно закрити марлею складеною у кілька шарів. Більших собак бажано одягнути в одяг, якщо він є, та намордник із марлею.

До «тривожної валізки» тварини із розрахунком на тиждень має входити:

В Міністерстві охорони здоров’я України пояснили, що обов’язково має бути у домашній аптечці, якщо ваш населений пункт розташований в радіусі 50 км від ЗАЕС. Ця інформація стосується лише мешканців 50-кілометрової зони навколо ЗАЕС.