UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада Європи вимагає розслідування порушення прав людини в Криму

У Євросоюзі відзначили тиск на ЗМІ і правозахисних організацій у Криму.

У доповіді комісара з прав людини Нілу Муйжниекса повідомляється про загибелі та зникнення громадських активістів у Криму, а також тиску на ЗМІ та правозахисні організації.

Комісар з прав людини Ради Європи Ніл Муйжнієкс представив у понеділок, 27 жовтня, доповідь про порушення прав людини в Криму. Документ, складений за підсумками зустрічей з міжнародними організаціями та правозахисниками в Києві, Москві і Криму, опублікований на сайті Ради Європи.

У доповіді, зокрема, йдеться про загибель і зникнення громадських активістів у Криму. Муйжніекс згадує 39-річного кримського татарина Решата Аметова, якого востаннє бачили під час протестної акції в Сімферополі 3 березня 2014 року. Тоді він був затриманий трьома чоловіками в куртках захисного кольору. Через близько двох тижнів тіло Аметова зі слідами насильства було знайдено в 67 кілометрах на схід від Сімферополя.

Читайте також: Греко-католицька церква в Криму опинилася під загрозою ліквідації

Крім того, у доповіді описаний випадок 16-річного Марка Іванюка, який загинув за нез'ясованих обставин на трасі Чорноморське - Оленівка 21 квітня 2014 року. Мати загиблого припускала, що в його вбивстві замішана поліція. Комісар Ради Європи описує також викрадення цивільних активістів Леоніда Коржа, Тимура Шаймарданова та Сейрана Зинединова в травні 2014 року.

В ході поїздки Ніл Муйжнієкс обговорював ситуацію з національними меншинами в Криму. Згідно з його інформацією, у регіоні проходять обшуки в мусульманських релігійних організаціях, а також у фірмах і приватних будинках, що належать кримським татарам. Крім того, колишньому і нинішньому головам Меджлісу Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову заборонили в'їзд до Криму.

Представник ЄС зазначив тиск на ЗМІ та правозахисні організації. Він також виступив за розформування сил самооборони і кримінальне переслідування тих їх представників, які були причетні до порушень прав людини та інших злочинів.

Нагадаємо, що всього за час окупації Криму безвісти пропали близько двох десятків кримських татар.