UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада внесла зміни до закону про меморіал Героїв Небесної сотні

У ході здійснення процедур щодо погодження питання відведення земельної ділянки виникли законодавчі неузгодженості.

Верховна Рада внесла зміни до закону "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо деяких питань спорудження меморіально-музейного комплексу Героїв Небесної Сотні. Законопроект №6659 підтримали 255 народних депутатів.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, необхідність змін виникла через те, що територія, яка буде охоплена будівництвом та облаштуванням меморіально-музейного комплексу, складатиметься із декількох земельних ділянок комунальної власності, а також частини земельної ділянки державної власності, що перебуває в постійному користуванні державного підприємства "Готель "Україна".

"Вбачається доцільним законодавчо не зазначати конкретні адреси земельних ділянок, які надаються для будівництва та розміщення всього комплексу будівель і споруд меморіально-музейного комплексу Героїв Небесної Сотні", - йдеться в записці.

Це дасть змогу спростити процедури надання земельних ділянок в користування Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності для будівництва, експлуатації та обслуговування меморіально-музейного комплексу.

21 лютого 2017 року Рада прийняла закон, який повинен вирішити питання з виділенням земельної ділянки Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної сотні – музею Революції гідності.

У жовтні 2017 року Міністерство культури оголосило конкурс на кращу проектну пропозицію по об'єкту "Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні - Музей Революції гідності".

Конкурс буде проводитися анонімно в два тури з відкритою попередньою кваліфікацією. Його розділять на дві частини - меморіал і музей.

Учасники конкурсу повинні представити проектну пропозицію меморіального простору в пам'ять про Героїв Небесної сотні, розробити проектну пропозицію будівлі музею Революції гідності, який повинен мати музейну і культурно-просвітницьку функції, розробити громадський простір як складову меморіально-музейного комплексу.