UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада схвалила закон про держоборонзамовлення з пропозиціями президента

Уся закупівля озброєння та військової техніки відбуватиметься виключно за оборонним замовленням.

Верховна Рада ухвалила закон зміни до закону "Про державне оборонне замовлення" з урахуванням пропозицій президента. Проект закону №2090а підтримали 258 народних депутатів.

У законі абзац шостий статті 6 викладено в такій редакції: "Під час планування оборонного замовлення державні замовники виходять з того, що закупівля озброєння та військової техніки, військової зброї та боєприпасів до неї, а також їх модернізація з проведенням ремонту за технічним станом здійснюється виключно за оборонним замовленням".

Із закону виключено абзац сьомий з огляду на те, що визначення понять "поза межами оборонного замовлення", "у виняткових випадках", "у разі нагальної потреби" не мають юридичної визначеності і можуть бути суб'єктивно трактовані під час практичної реалізації.

Законом також встановлено, що в умовах особливого періоду, введення надзвичайного стану та в період проведення антитерористичної операції компенсаційні (офсетні) договори можуть за рішенням Кабінету міністрів України не укладатися.

Читайте також: "Укроборонпром" у 2015 році отримав 1,6 млрд грн прибутку

У лютому президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію засекречене рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року "Про основні показники державного оборонного замовлення на 2016 рік".

Як пише Валентин Бадрак у статті "Збройне випробування президента" на сторінках "Дзеркала тижня. Україна", президент Петро Порошенко на засіданні РНБО 27 січня вказав на необхідність розробки і закупівлі для Сухопутних військ ЗСУ ракетного озброєння в рамках проекту "Вільха", комплексів крилатих ракет на основі технічних рішень проекту "Нептун", нових зразків артилерійських систем, високоточних ракет і боєприпасів, протитанкових ракетних комплексів, нових засобів автоматизації артилерійських підрозділів, автоматизованих комплексів розвідки. Особливу увагу Порошенко звернув на безпілотні літальні апарати, у тому числі ударні, бронетранспортери нового покоління, засоби зв'язку та управління, навігаційну апаратуру, технології і матеріали космічної розвідки.