Верховна Рада у четвер, 18 жовтня, прийняла в другому читанні та в цілому законопроект (№7017) "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону". Рішення підтримали 243 народні депутати, йдеться у повідомленні на офіційному сайті українського парламенту.
Відповідний законопроект пропонує доповнити Кримінальний кодекс статтею 331. Так, перетинання державного кордону особою, яка має громадянство (підданство) держави-агресора або вчинене в інтересах держави-агресора, які суперечать національним інтересам України, каратиметься позбавленням волі на строк до трьох років.
Незалежно від того, чи перетинав порушник держкордон поза офіційними пунктами пропуску, чи через них, але за підробленими документами/без документів.
Ті ж дії, вчинені повторно або групою осіб, каратимуться позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років. А якщо порушник/порушники при цьому застосовуватимуть зброю, їм загрожує від п'яти до восьми років за ґратами.
"Цей законопроект розроблено з метою сприяння забезпеченню захисту і територіальної цілісності України шляхом криміналізації незаконного перетину державного кордону представниками держави-агресора", - підкреслив голова Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін, який представляв законодавчу ініціативу.
Закон набуває чинності наступного дня після публікації у парламентському виданні "Голос України".
Зазначимо, кримінальна відповідальність за незаконне перетинання кордону була скасована у 2004 році.
"Проте наразі існує суспільна необхідність криміналізації незаконного перетинання кордону.., що сприятиме захисту державного суверенітету і територіальної цілісності України", - йшлося у пояснювальній записці до відповідного законопроекту.
Нагадаємо, у червні Кабінет міністрів прийняв рішення запропонувати Верховній Раді повернути кримінальну відповідальність за контрабанду через державний кордон, скасовану в 2011 році.