UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада проведе масштабні перейменування в Криму

Проект перейменувань підготує Український інститут національної пам'яті спільно з Меджлісом кримськотатарського народу.

Верховна Рада України поверне історичні назви майже 1,5 тисячі населених пунктів в Криму, перейменованим радянською владою після примусової депортації кримських татар у 1940 році. Про це народний депутат України, уповноважений президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив на своїй сторінці в Facebook у вівторок, 9 лютого.

Близько 70 населених пунктів будуть перейменовані в рамках виконання закону україни "Про засудження націонал-соціалістичного (нацистського) і комуністичного тоталітарних режимів і заборону пропаганди їх символіки", ще близько 1400 назв будуть змінені спеціальною постановою Верховної Ради України.

Право на повернення історичних назв населених пунктів Криму, які були перейменовані за часів СРСР після депортації кримських татар, гарантовано законом україни "Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою".

Перелік населених пунктів Криму, які будуть перейменовані в рамках закону про декомунізацію, був під час зустрічі представників Меджлісу, відділу забезпечення діяльності уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу та Українського інституту національної пам'яті.

Читайте також: Рада перейменувала Артемівськ, Дзержинськ, Іллічівськ і 169 сіл

20 січня, президент України Петро Порошенко підписав указ про створення служби з деокупації Криму. Київ має намір запустити в 2016 році дипломатичну ініціативу, спрямовану на відновлення українського суверенітету над тимчасово окупованих півостровом.

Нагадаємо, в жовтні президент України Петро Порошенко підписав закон, який визначає 20 лютого 2014 року датою початку окупації Криму. Раніше офіційною датою початку окупації Криму, згідно з українським законодавством, вважалася дата набрання чинності Резолюції Генеральної асамблеї ООН про підтримку територіальної цілісності України від 27 березня 2014 року.

Детальніше про дії України на міжнародній арені по поверненню окупованого півострова читайте із матеріалі Валентини Самар Домашня робота у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".