UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада перейменувала більше 1 тисячі населених пунктів і завершила декомунізацію

Протягом кількох місяців український парламент провів декомунізацію на всій території країни, включаючи окуповані райони.

Верховна Рада завершила свою частину декомунізації, перейменувавши 1012 населених пунктів, повідомив спікер парламенту Андрій Парубій.

Він нагадав, що за законом про заборону пропаганди комуністичної і нацистської символіки місцевій владі давався час вибрати нові назви населених пунктів.

"Більшість громад скористалися цим правом, і крок за кроком ми перейменовували міста і містечки, які носили комуністичні назви. Кожен Чистий четвер був святом для багатьох громад, яким були повернені давні українські назви. Сьогодні фактично ми завершили цей процес", - сказав голова Верховної Ради.

"Ми повернули українським містам споконвічні назви", - підкреслив Парубій і підписав постанову про перейменування Кіровограда на Кропивницький.

Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки" набрав чинності 21 травня 2015 року. Місцеві громади повинні були до 21 листопада 2015 року визначитися з новими назвами міст, які підлягають перейменуванню.

У лютому 2016 року Верховна Рада почала процедуру надання нових назв замість тоталітарних комуністичних. Спершу були прийняті рішення щодо населених пунктів, де місцеві органи влади визначилися з новими назвами. Потім Рада перейменувала населені пункти в окупованих Донбасі і Криму. Там, де місцева влада забула вибрати нову назву, рішення приймалися на основі пропозицій громадськості та рекомендацій Українського інституту національної пам'яті.