UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада не спромоглася посилити відповідальність за підробку COVID-сертифікатів

Народні депутати навіть не змогли направити законопроєкт на доопрацювання.

Верховна Рада провалила голосування за законопроєкт №6084 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень». За документ у другому читанні проголосували 186 народних депутатів при необхідних 226. Голосування за направлення документу на доопрацювання парламент також провалив.

Зокрема, документ передбачав кримінальну відповідальність за виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб. За таке порушення пропонувалося штрафувати від 3 до 6 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Альтернативним покаранням був арешт від двох до п’яти місяців, або обмеження волі до трьох років.

Також передбачалося покарання за внесення медиком неправдивих даних до медичної документації або електронної системи охорони здоров’я щодо проведення вказаних профілактичних щеплень. За це порушення пропонувалося штрафувати від 4 до 8 тисяч неоподатковуваних мінімумів. Альтернативою був арешт від трьох до шести місяців, або позбавлення волі до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю від одного до трьох років.

За використання підроблених документів про щеплення пропонувалося штрафувати від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів. Альтернативним покаранням були громадські роботи до 200 годин, або обмеження волі до двох років.

Якщо ж особа сама заявила б про використання фальшивої довідки про щеплення відповідним органам, то мала б звільнятися від кримінальної відповідальності.

«Прийняття проєкту Закону створить умови для недопущення порушення комплексу заходів, пов'язаних із проведенням профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, зокрема COVID-19, дасть можливість покращити епідемічну ситуацію в Україні, подолати епідемію тощо», – вказувалося у пояснювальній записці.

Читайте також: В Україні темпи вакцинації населення впали на 70%: захворюваність на COVID-19 зростає

Нагадаємо, у грудні минулого року в Україні вперше засудили зловмисника до двох років позбавлення волі за підробку сертифіката вакцинації від COVID-19.