Президенти США і Росії 3 та обговорили по телефону ситуацію в Україні, розмова тривала близько години.
Як інформує прес-служба Кремля, під час дискусії випливли відмінності у підходах і оцінках причин виникнення нинішньої кризи та поточного стану справ.
"Володимир Путін, зокрема, зазначив, що нинішнє українське керівництво, яке прийшло в результаті антиконституційного перевороту і не володіє загальнонаціональним мандатом, нав'язує Східним та Південно-Східним регіонам та Криму абсолютно нелегітимні рішення. Росія не може ігнорувати звернені до неї у зв'язку з цим заклики про допомогу і діє адекватно, відповідно до норм міжнародного права", - йдеться в повідомленні.
У Кремлі також додали, що президент Росії акцентував першорядну важливість російсько-американських відносин для гарантування стабільності і безпеки у світі. Ці відносини не повинні приносити в жертву розбіжностям щодо окремих, нехай і вельми значущих міжнародних проблем.
За інформацією Білого дому, під час розмови Обама підкреслив, що дії Росії порушують суверенітет та територіальну цілісність України. І це змусило США прийняти низку відповідних заходів, які було скоординовано з європейськими партнерами.
"Президент Обама підкреслив, що цю ситуацію можна вирішити дипломатичним шляхом, що в інтересах Росії, народу України і міжнародного суспільства", - повідомляє прес-служба Білого дому.
Як вихід із ситуації президент США запропонував прямі переговори урядів України і РФ за підтримки міжнародного співтовариства, присутність міжнародних спостерігачів, які забезпечать дотримання прав усіх українців, у тому числі етнічних росіян, повернення російських військових на бази, а також допомогу міжнародного співтовариства Україні у підготовці президентських виборів, запланованих на травень.
Керівники двох країн домовилися, що держсекретар США 3, урядом України та іншими міжнародними партнерами для реалізації зазначених кроків. !zn
Читайте також:
Україна вимагає від Росії підтвердити відсутність військ у Криму
Американські санкції безпосередньо Путіна не торкнуться
В парламенті АРК запевняють, що рішення про входження Криму до складу РФ набуло чинності