UA / RU
Підтримати ZN.ua

Психологічний тиск, а не успіхи в бою: ISW про те, для чого росіяни завдають масованих атак дронами

З військової точки зору користі від цього нема.

Чергова масована атака дронами-камікадзе по цивільній та критичній інфраструктурі покликана чинити психологічний тиск на самих українців, але не впливає на хід бойових дій. Про це у своєму звіті за 17 жовтня пишуть експерти американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Атака безпілотника 17 жовтня на житлову інфраструктуру в Києві узгоджується з ширшою схемою, коли російські війська віддають перевагу створенню психологічного терористичного впливу на Україну, а не досягненню відчутних ефектів на полі бою», – йдеться у звіті ISW. 

Читайте також: Росіян щодо дронів-камікадзе інструктують іранські ультраконсерватори – ISW

Там зауважили, що, за інформацією американського військового аналітика Бретта Фрідмана, корисне навантаження одного дрона Shahed-136 приблизно втричі більше від того, який має один типовий 155-мм артилерійських снаряд. А п'ять Shahed-136, які вдарили по Києву, мали ефект 15 артилерійських снарядів, випущених по дуже великій території.

«Такі удари можуть завдати великої шкоди цивільній інфраструктурі і вбити та поранити багато людей, не створюючи значущих військових ефектів. Цей аналіз свідчить про те, що російські війська продовжують використовувати безпілотні літальні апарати Shahed-136 для створення психологічних ефектів, пов’язаних з націлюванням на цивільні райони, замість того, щоб намагатися створити асиметричні оперативні ефекти, завдаючи зосереджених ударів по законних військовим і передових цілях», – зазначають аналітики Інституту.

Читайте також: Дитячі майданчики замість військових об’єктів: ISW про безглузде використання Росією високоточних ракет

Нагадаємо, вранці 17 жовтня іранські дрони атакували житловий будинок в Києві: 18 людей врятовано, але четверо загинули.