Прокуратура Київської області не змогла повернути в державну власність тисячі гектарів лісів під Києвом, які в часи Януковича отримали люди генпрокурора Віктора Пшонки, віце-прем'єра Сергія Арбузова та інших, про це йдеться у сюжеті програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".
Прокуратура пропустила строк позовної давності і вже не поверне державі 15 тис. га мисливських угідь Пшонки. При цьому важливо підкреслити, що суд по поверненню угідь державі переносили сім разів. На початку червня судді відхилили позов, оскільки термін позовної давності минув ще в 2014 році.
У 2014 році ЗМІ повідомили, що прокуратура нібито повернула державі угіддя, які перебували у користуванні компанії "Укрмистобудпроект", записаної на помічників нардепа-регіонала і сина екс-генпрокурора Артема Пшонку.
Суд у 2014 дійсно повернув угіддя державі, оскільки прокуратура довела, що "пшонковцы" вирубували дерева під будівництво котеджу і лазні без дозволу. Тому суд розірвав договір між "Укрмистбудпроектом" та київським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Люди Пшонки намагалися оскаржити рішення суду, але програли.
Незважаючи на розірвання угоди з лісництвом, залишилося в силі рішення Київської обласної ради про надання мисливських угідь. Це ключовий документ, оскільки саме рішенням обласної ради виділяється земля під мисливські угіддя.
Перший позов суд відхилив, а в загальній складності розгляд цієї справи переносили сім разів. У червні 2016 року, апеляційний господарський суд Києва відмовив прокуратурі у поверненні лісу державі.
Суд визнав, мисливські угіддя надавалися компанії помічників Пшонки з порушеннями: фірма оформила гектара без погодження з власниками та користувачами полів і городів, на яких знаходяться угіддя. Позов прокуратури не задовольняють через пропущений строк позовної давності.
Хоча саме в 2014 році прокуратура почала судитися з компанією помічників Пшонки, позов не містив вимоги скасувати рішення облради. Тому через помилки прокуратури люди екс-генпрокурора продовжать полювати в лісах Київської області.
Не вдалося повернути і ліс, що знаходиться в оренді сім'ї екс-глави НБУ Сергія Арбузова. До квітня 2015 року ГПУ повідомила, що прокуратура Київської області повернула державі 18 га лісу, банкір отримав в оренду на 49 років від Київської обласної держадміністрації.
Лісову ділянку в межах Дмитрівської сільської ради Києво-Святошинського району оформили на батька банкіра Геннадія Арбузова. Вона розташована відразу за будинком, який також записаний на батька.
На початку 2015 року прокуратура звернулася в суд з вимогою повернути ліс у власність держави, оскільки Арбузов вирубували дерева і обгородили ліс залізобетонним парканом. Перша інстанція позов відхилила. Натомість, апеляція повернула ліс державі.
Проте, на етапі касації, суд встановив, що двометровий залізобетонний паркан посеред лісу Арбузов встановили з дозволу ДП "Київське лісове господарство". Тобто, згідно з рішенням суду, саме лісове господарство дозволило батькові банкіра зводити посеред лісу огорожу. Твердження про рубку дерев суд також визнає помилковим.
Ще одна ділянка, площею 30 га, у тому ж лісі, отримав Андрій Лисичкін. Чоловік прописаний в Донецьку, за однією адресою з братом Арбузова - Вадим Багола. Також Лисичкін працював у ВАТ "Український бізнес банк", в якому Сергій Арбузов обіймав посаду голови правління.
Гектар лісу Лисичкін вже оформив у власність.
Нагадаємо, 21 квітня стало відомо, що ГПУ призупинила розслідування проти Пшонки. Також було припинено розслідування щодо його сина Артема. У відомстві зазначили, що розслідування проти екс-чиновників призупинено у зв'язку з їх розшуком.
Колишній перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов втік з України в березні 2014 рік. З травня він був оголошений в розшук. Сергія Арбузова підозрюють у розкраданні 120 мільйонів гривень прибутку телеканалу БТБ при його створенні.
12 січня 2015 року глава МВС України Арсен Аваков повідомив про оголошення Сергія Арбузова в розшук Інтерполом. Міністр також зазначив, що влада РФ ігнорує документи з боку України про розшук близько 24 осіб, які раніше займали високі посади в країні, серед яких є і Сергій Арбузов.
На данний момент Арбузов внесений до санкційного списку Євросоюзу.