UA / RU
Підтримати ZN.ua

Противник вдарив з мінометів і БМП по позиціях Об'єднаних сил

Бойових втрат серед українських військовослужбовців немає.

Бойовики російсько-окупаційних формувань продовжують ігнорувати режим припинення вогню, обстрілюючи позиції Об'єднаних сил у Донецькій і Луганській областях. У понеділок, 18 листопада, противник здійснив вісім обстрілів, задіявши, в тому числі міномети і бронетехніку. П'ять ворожих провокацій було зафіксовано в зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ", три – в зоні відповідальності ОТУ "Схід". Бойових втрат серед українських військовослужбовців немає, повідомляє прес-центр штабу ООС.

Позиції Збройних сил поблизу Новомихайлівки на Донеччині противник двічі накривав вогнем з мінометів калібру 82 міліметри, а також обстрілював з гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. По Лебединскому окупанти били з автоматичних станкових гранатометів (АГС) і стрілецької зброї.

По Кримському на Луганщині вела вогонь ворожа бойова машина піхоти БМП-1, також противник задіяв ручні протитанкові гранатомети (РПГ) і великокаліберні кулемети. Луганське бойовики обстрілювали зі станкових протитанкових гранатометів (СПГ) і великокаліберних кулеметів. По Новотошківскому окупанти вели вогонь з озброєння БМП-1, гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. Проти захисників Травневого найманці застосували СПГ, АГС і стрілецьку зброю.

"Протягом поточної доби втрат внаслідок обстрілів серед особового складу Об'єднаних сил не зафіксовано", - запевнили в штабі.

Як повідомлялося, 17 липня учасники ТКГ у Мінську погодили початок "хлібного перемир'я" з півночі 21 липня, а також обговорили підготовку до обміну утримуваними особами.

У перший же день перемир'я бойовики обстріляли позиції ЗСУ з БМП, і двоє українських військовослужбовців загинули, підірвавшись на вибуховому пристрої. 6 серпня в результаті обстрілу Павлополя загинули четверо українських морських піхотинців. Усього за час перемир'я в зоні ООС загинули 30 українських військовослужбовців.

Уже 26 червня, ще до узгодження "перемир'я",українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Тим не менш, 1 жовтня Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського.

З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.

Детальніше про виведення підрозділів Об'єднаних сил з займаних позицій і прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведеннням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".