UA / RU
Підтримати ZN.ua

Протести під Солом'янським судом проти затягування справи Насірова: онлайн-трансляція

У суді обіцяють розглянути клопотання адвокатів Насірова про відвід судді в понеділок, але термін тимчасового тримання підозрюваного під вартою спливає в неділю ввечері.

© Соцмережі
Активісти «Автомайдану» заблокували виїзди з суду
Активісти «Автомайдану» заблокували виїзди з суду
© Соцмережі
Активісти «Автомайдану» заблокували виїзди з суду
© Соцмережі
Під Солом'янським судом зібралися журналісти
© Соцмережі
© РПР / Facebook
© РПР / Facebook
© РПР / Facebook
© РПР / Facebook
© РПР / Facebook
© РПР / Facebook
© РПР / Facebook
© РПР / Facebook
Активісти не збираються розходитися

Увечері в неділю, 5 березня, біля будівлі Солом'янського районного суду Києва, в якому розглядається клопотання про обрання запобіжного заходу голові ДФС Романові Насірову, почали збиратися журналісти, активісти та представники політичних партій.

Учасники акції протестують проти затягування судом кримінальної справи проти затягування розгляду справи проти підозрюваного в корупції голови ДФС.

Народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Мустафа Найєм закликав усіх небайдужих прийти до 19:00 до будівлі суду, так як існує загроза звільнення Насірова без обрання йому запобіжного заходу в зв'язку із завершенням 72-х годин з моменту затримання.

"Ми не тиснемо на суд. Ми вимагаємо у суду виконати свою роботу і прийняти законне рішення", – написав політик на своїй сторінці в Facebook.

Заклик Найєма підтримали активісти "Реанімаційного пакету реформ", "Руху нових сил", партії "Демократичний альянс" та "Самопоміч", ряд народних депутатів. Активісти "Автомайдану" заблокували виїзди з суду. Онлайн-трансляцію з-під стін суду веде "Радіо Свобода".

Загроза зриву засідання виникла у зв'язку з клопотанням адвокатів Насірова про відвід судді. У прес-службі суду заявили, що розгляд цього клопотання відбудеться в понеділок, 6 березня, так як в неділю немає іншого чергового судді. У той же час, 72 години з моменту затримання голови ДФС спливають о 23:00 5 березня. Після цього, якщо не буде обрано запобіжний захід, підозрюваного, згідно з нормами Кримінально-процесуального кодексу, мають відпустити.

У Національному антикорупційному бюро заявили, що не отримували в суді офіційних документів про перенесення судового засідання.

"Детективи НАБУ і прокурори САП разом із затриманим головою ДФС перебуватимуть у будівлі суду до продовження засідання або закінчення терміну тимчасового утримання затриманого під вартою... НАБУ очікує, що Солом'янський суд винесе рішення про обрання запобіжного заходу... Довідка: рішення про призначення чергового судді приймається простою наказом про чергуванні, який підписує голова суду на кожні вихідні", – сказано в заяві прес-служби НАБУ, поширеній у неділю.

Народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Сергій Лещенко, у свою чергу, повідомив, що група парламентарів збиарється ініціювати "кримінальне розслідування щодо голови Солом'янського суду Людмили Шереметьєвої за зрив роботи суду".

"Відповідну заяву буде направлено в Генпрокуратуру і НАБУ, якщо до 19 години неділі вона не виконає свої прямі обов'язки - а саме організувати роботу суду у справі Насірова", – написав Лещенко на своїй сторінці в Facebook.

Він також повідомив про візит голови Апеляційного суду Києва Ярослава Головачова в Солом'янський суд, що, за словами депутата, "призвело до колапсу у справі Насірова".

"Голова Солом'янського суду Шереметьєва сказала не виходити на роботу другому черговому судді, зробивши неможливим розгляд відводу судді у справі Насірова в терміни його перебування під вартою", – стверджує Лещенко.

Як повідомлялося, пізно ввечері 2 березня детективи НАБУ вручили голові ДФС Роману Насірову повідомлення про підозру в палаті "Феофанії", куди його госпіталізували вранці з діагнозом "гіпертонічний криз".

У прес-службі НАБУ пояснили, що слідчі дії стосовно Насірова проводяться в рамках розслідування "газової справи Онищенка" по епізоду про незаконне надання відстрочки по оплаті ренти компаніями-учасниками корупційної схеми. Його підозрюють у вчиненні дій, які завдали державі збитків на суму 2 мільярди гривень.

У неділю, 5 березня, Солом'янський районний суд Києват розпочав розгля клопотання САП щодо обрання запобіжного заходу усуненому голові ДФС.

Детальніше читайте в матеріалі Юлії Мостової "Аналіз фіскала" в свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".