Поблизу Станиці Луганської, на ділянці розведення сил і засобів, перебувають бойовики незаконних збройних формувань, які носять нарукавники з написом "СЦКК-JCCC", повідомив у Facebook пресцентр штаба операції Об'єднаних сил. Перебування на території розведення сил членів НЗФ, які не є представниками Спільного центру з контролю та координації, суперечать Мінським угодам.
"На ділянці розведення сил і засобів № 1 (Станиця Луганська) фіксується перебування представників збройних формувань у камуфляжі російського зразка у нарукавних пов'язках з написом "СЦКК-JCCC". Зазначена символіка у складі СЦКК не використовується", - йдеться у повідомленні.
У штабі додали, що відповідно до пункту 8 Рамкового рішення по завершенню розведення сил, військові ЗСУ, а також бойовики "ДНР" та "ЛНР" за жодних обставин мають права перебувати на ділянках розведення. У цих районах можуть перебувати лише офіцери СЦКК.
"Перебування осіб, нібито представників СЦКК, на ділянці розведення порушує Мінські домовленості, що були імплементовані у Рамковому рішенні Трьохсторонньої контактної групи про розведення сил та засобів", - додали у штабі.
Українська сторона СЦКК наголосила на тому, що у складі Спільного центру контролю та координації немає представників незаконних збройних формувань "ДНР" та "ЛНР".
"Українська сторона спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін наголошує, що Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи є обов'язковим для виконання всіма сторонами, що їх підписували. Вимагаємо в окупаційної адміністрації Російської Федерації в Луганській області прибрати вищезазначених представників збройних формувань з території ділянки розведення", - йдеться у повідомленні.
СЦКК утворили у 2014 році Україна та РФ. До складу Спільного центру увійшли офіцери ЗС України та Російської Федерації. У 2017 році російські військові в односторонньому порядку ви йшли зі складу СЦКК.
Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.
Окрім того, у червні, українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. У жовтні відбулося відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.