UA / RU
Підтримати ZN.ua

Проросійські бойовики почали застосовувати заборонені Женевською конвенцією міни

Під Авдіївкою злочинці почали використовувати міни ПОМ-2, що становлятьвеличезну небезпеку не тільки для українських бійців, але й для мирного населення, повідомляють у штабі АТО.

Нова зброя бойовиків становить величезну загрозу для мирного населення Донбасу

Нова зброя бойовиків становить величезну загрозу для мирного населення Донбасу

Бойовики проросійських збройних формувань почали використовувати проти сил АТО протипіхотні міни ПОМ-2, що входять у перелік зброї,забороненої Женевською конвенцією.

Як повідомляє прес-центр Штабу АТО, посилаючись на дані розвідки, факт застосування забороненої та негуманної зброї був зафіксований під Авдіївкою, у районі її промислової зони. В даний момент це єдиний факт застосування даної зброї в зоні військових дій.

Відзначається, що дані міни становлять величезну загрозу для мирного населення, оскільки оснащені механізмом самоліквідації, а після закінчення терміну придатності самі ініціюють свій підрив.

"Проросійські найманці готові на все, аби просунутися вперед на даній ділянці фронту і використовують найсучасніше зброю, імовірно – російського виробництва", - резюмується в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, російсько-терористичні війська продовжують порушувати режим "тиші" в Донбасі. Протягом минулої доби ніхто з українських військових не загинув.

До того українська розвідка повідомляла, що бойовики в Донбасі готують примусову "мобілізацію" у квітні, зокрема, хочуть поповнити свої лави за рахунок місцевих чоловіків віком до 45 років. Також, за даними управління, Росія готується відновити активні бойові дії в Донбасі.

При цьому, ІС повідомляє про те, російсько-терористичні війська готують на травневі свята масштабний наступ.

Нагадаємо, майже третина українців (29,9%) вважають, що слід продовжувати АТО до відновлення контролю України над окупованими територіями Донбасу, 22,6% підтримують надання цим територіям особливого статусу у складі України, а 21,5% підтримали б їх відділення від України, свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Детальніше про вплив конфлікту в Донбасі на світогляд українців читайте в статті Елли Лібанової"Україна єдина" - це мета, а не гасло" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".