У Генеральній прокуратурі України оголосили про завершення військової екпертизи трагедії під Іловайськом Донецької області у серпні 2014 року.
Як повідомляє прес-служба ГПУ про завершення експертизи повідомив перший заступник генпрокурора України Дмитро Сторожук, який 29 серпня зустрівся з родичами загиблих під Іловайськом солдатів.
Експертиза тривала рік, у ній брали участь понад 30 експертів різних силових структур України. В результаті кримінальну справу вже можна передавати до суду.
За даними Головної військової прокуратури, в ході Іловайської операції 12-30 серпня 2014 року загинуло 366 українських воїнів, 158 пропало безвісти. Майже всі втрати - жертви одного фатального дня - 29 серпня, коли виходили з оточення похідні колони були розстріляні російськими військами.
У кінці серпня 2014-го під Іловайськом Донецької області група підрозділів сил АТО потрапили в оточення. Слідча комісія в Раді встановила, що до оточення українських військ призвели помилкові кадрові призначення в силовому блоці, неадекватні дії міністра оборони Валерія Гелетея і начальника Генштабу Віктора Муженка, а також те, що президент не ініціював введення воєнного стану.
Анатолій Матіос у початку жовтня 2014 року заявляв, що ключовою причиною утворення "котла" під Іловайськом став самовільний відхід 5-го батальйону територіальної оборони "Прикарпаття" від закріпленого за ними місця несення служби.
Юрій Бутусов, аналізуючи причини трагедії у статті "Іловайськ. Фатальні рішення", писав про те, що військове керівництво України 24 серпня приймало парад Незалежності в Києві, хоча ще напередодні з зони АТО почали надходити доповіді про російське вторгнення. На його думку, частини ЗСУ, які зіткнулися з російської ударною групою, не могли стримати супротивника, що перевершував їх чисельно і якісно.