До розслідування справи про порушення екологічної безпеки при будівництві Росією моста через Керченську протоку прокуратура залучить експертів як з України, так і іноземних фахівців, у тому числі з Національного аерокосмічного агентства США (NASA). Кримінальну справу з даної проблематики розслідує прокуратура Автономної республіки Крим.
"Враховуючи особливості нашої роботи, в рамках розслідування кримінального провадження, ми будемо залучати не лише українських фахівців у сфері охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки, а звертатися до іноземних організацій, таких як Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (NASA) та інших. Неузгоджене будівництво мосту не має знищити унікальну флору і фауну Чорного і Азовського морів. У свою чергу, суб'єкти господарської діяльності, які причетні до зведення мосту, повинні нести відповідальність за свої дії", - зазначив прокурор АРК Гюндуз Мамедов, повідомила прес-служба відомства.
Раніше в прокуратурі АРК повідомляли, що екологічні порушення при будівництві Росією моста через Керченську протоку можуть перетворити Азовське море в затоку Чорного моря. Будівництво може спричинити за собою регіональну екологічну катастрофу.
Посилаючись на висновки фахівців Інституту водних проблем і меліорації НАН України, у прокуратурі дійшли висновку: орієнтовні збитки, завдані навколишньому середовищу Чорного і Азовського морів при будівництві Керченського мосту, при необхідності кріплення морських берегів, складуть не менше 10 млрд грн.
Як повідомлялося, у вересні в ході візиту в Керч в окупованому Криму прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що російський уряд важко "вишукує" гроші на будівництво Керченського мосту.
Загальна вартість Керченського мосту - 228 млрд руб., генпідрядник - ТОВ "Стройгазмонтаж" Аркадія Ротенберга. Транспортний перехід через протоку спроектований у вигляді двох паралельних мостів. Відкриття автомобільного руху має відбутися наприкінці 2018 року, залізничного - в 2019 році.