UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокуратура залучить NASA до розслідування справи про Керченський міст

Прокуратура АРК розслідує справу про шкоду для природи при будівництві російського мосту через Керченську протоку.

До розслідування справи про порушення екологічної безпеки при будівництві Росією моста через Керченську протоку прокуратура залучить експертів як з України, так і іноземних фахівців, у тому числі з Національного аерокосмічного агентства США (NASA). Кримінальну справу з даної проблематики розслідує прокуратура Автономної республіки Крим.

"Враховуючи особливості нашої роботи, в рамках розслідування кримінального провадження, ми будемо залучати не лише українських фахівців у сфері охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки, а звертатися до іноземних організацій, таких як Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (NASA) та інших. Неузгоджене будівництво мосту не має знищити унікальну флору і фауну Чорного і Азовського морів. У свою чергу, суб'єкти господарської діяльності, які причетні до зведення мосту, повинні нести відповідальність за свої дії", - зазначив прокурор АРК Гюндуз Мамедов, повідомила прес-служба відомства.

Раніше в прокуратурі АРК повідомляли, що екологічні порушення при будівництві Росією моста через Керченську протоку можуть перетворити Азовське море в затоку Чорного моря. Будівництво може спричинити за собою регіональну екологічну катастрофу.

Посилаючись на висновки фахівців Інституту водних проблем і меліорації НАН України, у прокуратурі дійшли висновку: орієнтовні збитки, завдані навколишньому середовищу Чорного і Азовського морів при будівництві Керченського мосту, при необхідності кріплення морських берегів, складуть не менше 10 млрд грн.

Як повідомлялося, у вересні в ході візиту в Керч в окупованому Криму прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що російський уряд важко "вишукує" гроші на будівництво Керченського мосту.

Загальна вартість Керченського мосту - 228 млрд руб., генпідрядник - ТОВ "Стройгазмонтаж" Аркадія Ротенберга. Транспортний перехід через протоку спроектований у вигляді двох паралельних мостів. Відкриття автомобільного руху має відбутися наприкінці 2018 року, залізничного - в 2019 році.